Windows 10 güncellemesinden sonra sesler gitti

Aybarsorm

Kilopat
Daha fazla  
Windows 10 yeni güncellemesini yükledim ve yeniden başlattığımda hiçbir ses duymamaya başladım ama mikrofonumdan gelen sesler Discord üzerinden arkadaşlarıma ulaşmaya devam ediyor. Realtek sürücüsünü kaldırıp tekrar yükledim ve bilgisayarı yeniden başlattıktan sonra sesler gelmeye başladı ama bir süre kullandıktan sonra tekrardan gitti ve kendi kendine gidip gelmeye devam ediyor. Bazen sesin kesilmesi çok daha uzun sürüyor. Yardımcı olursanız çok sevinirim.

Windows 10 yeni güncellemesini yükledim ve yeniden başlattığımda hiçbir ses duymamaya başladım ama mikrofonumdan gelen sesler Discord üzerinden arkadaşlarıma ulaşmaya devam ediyor. Realtek sürücüsünü kaldırıp tekrar yükledim ve bilgisayarı yeniden başlattıktan sonra sesler gelmeye başladı ama bir süre kullandıktan sonra tekrardan gitti ve kendi kendine gidip gelmeye devam ediyor. Bazen sesin kesilmesi çok daha uzun sürüyor. Yardımcı olursanız çok sevinirim.
Büyük ihtimalle Windows inatla sizin indirdiğiniz sürücünün üzerine başka bir sürücü yazıyor, o sürücü de sizde sıkıntı çıkarıyor.

Öncelikle sorunu daha önceden çözdüyseniz yine aynısını yapın. Sonra sorun tekrar başlayınca Aygıt Yöneticisi'ni açın ve ses sürücüsüne gelin. Buradan sürücüyü eski sürücüye döndür deyin. Böyle yapınca Windows inatla otomatik sürücü kurmayı kesecektir.

Ben de ses sıkıntılarımı böyle çözüyorum.

Dün aynısı bana da oldu güncellemeden sonra. Sorunu tam çözdüm diyemem ama belki benle aydı durumu yaşıyosundur söyleyeyim yine de. Driver'ı silip tekrar kurdum düzelmedi. NVIDIA Hd Audio Yöneticisini kaldırdım ve hoparlörün kablosu ön giriş jakına takılıydı arkaya taktım ses geldi. Ön giriş jakını kullanamıyorum şimdilik. Benim de Realtek Hd Audio Yöneticisi ortadan kayboldu onu bulamıyorum :)

Büyük ihtimalle Windows inatla sizin indirdiğiniz sürücünün üzerine başka bir sürücü yazıyor, o sürücü de sizde sıkıntı çıkarıyor.

Öncelikle sorunu daha önceden çözdüyseniz yine aynısını yapın. Sonra sorun tekrar başlayınca Aygıt Yöneticisi'ni açın ve ses sürücüsüne gelin. Buradan sürücüyü eski sürücüye döndür deyin. Böyle yapınca Windows inatla otomatik sürücü kurmayı kesecektir.

Ben de ses sıkıntılarımı böyle çözüyorum.
Bilgisayarı kırma noktasına geldim. Çıkışların sorunsuz olduğunu biliyorum. Deli etti bu olay beni, onlarca sürücü, codec yükleyip kaldırdım. En son formata giderken bir de Sosyal'e bakayım dedim, dediğini yapınca anında oldu. Ne kadar teşekkür etsem az. 🙏

Son düzenleme:

Geri
Yukarı