Windows 10 Güvenli Kipe girerken klavye çalışmıyor

Ekin-93

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba. Öncelikle temiz bir sistem topladım. Windows 10 kurulumunu yaptım. Daha sonra içime sinmedi orjinal windows lisansı aldım. Mecburen format attım. UEFI kurulum yaptım. Fakat sanırım format esnasında bir adımı atladığımdan dolayı windows.old klasörü çıkıyor. Temizledim fakat klasörü silemedim. Bilgisayarı güvenli modda açıp denemek istedim. Gerekli adımları uyguladım. Mavi ekranda F4 veya 4 ile seçim yapmam gerekiyor fakat bu adımda bilgisayarın kalvyesi çalışmadığı için bir sonraki adıma geçemiyorum.

Olası olarak Legacy USB Support aktif kontrol ettim.
İnternette benzer problemi yaşayan kullanıcılara Sol Üstteki USB girişini kullanın yazmışlar bütün slotları denedim gene düzelmedi.

Bilgisayarı şuan güvenli modda başlatamıyorum. Bu konuda ne yapabilirim? İlla PS/2 klavye mi bağlamak lazım? Eğer öyle ise elimde adaptör yok. Almam mı gerekecek?

Edit: Permisionsları düzenleyerek klasörü sildim ancak güvenli kipe girememek hala can sıkıcı bir problem.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bu bios hatası gibi bir şey. Benimde başımda. Bios ya da yükleme ekranlarında USB klavye çalışırken, bu tip bölümlerde USB aktif olmuyor. O yüzden anakartın USB ayarları bölümünde EHCI hand off vs. gibi ayar vardı, onu enabled yapman lazım.

Güvenli kipe girmek için bu yöntemi deneyin. Çalıştırdan msconfig çalıştırın. Ayarları resimdeki gibi yapıp bilgisayarı başlatın. Hepsi bu kadar.

upload_2016-2-10_11-37-10.png

aynı sorun bende yaşıyorum fakat yeniden başlat yaptığım zaman güvenli moda giriyor
(klavye sadece ayarlar açtığımda yazmıyor)

Yeni konular

Geri
Yukarı