Windows 10 hafifletilmiş sürüm kullanılır mı?

kayadznli

Picopat
Daha fazla  
RAM
Samsung DDR4 (1200 MHz) 8GB
SSD veya HDD modeli
120GB SSD+1TB HDD
Ekran kartı
GTX 1050 4GB
Anakart
ABRA A5 V11.1
İşlemci
Intel(R) Core(TM) i7-7700HQ CPU @ 2.80GHz 2.81 G
Bazı program indirme sitelerinde Windows 10'un gamer, ofis, hafifletilmiş sürümleri var bunları tavsiye eder misiniz? Bunlardan birini bilgisayarıma kursam ne gibi problemler yaşarım?

Bilgisayarım boştayken çok fazla RAM kullanıyor, bu sürümler sayesinde bu durumdan kurtulmak istiyorum.

Bu tarz Custom ISO dosyaları kullanmak yerine kendiniz sistemi güzelce ayarlayabilirsiniz.

İstemediğiniz uygulamaları kaldırmak için: HiBit Uninstaller

Gereksiz servisleri kapatmak ve Windows Update'i yapılandırmak için:
Bash:
# Powershell'i yönetici olarak açın
iex (iwr -useb https://christitus.com/win)

RAM kullanımını belirli periyotlarla hafifletmek için: Mem Reduct

Bu şekilde sisteminizi daha iyi bir şekilde kullanabilirsiniz. Kendim Windows kurduğum zaman bu programlarla birlikte ayarlamalarımı yapıp güzel bir şekilde kullanırım.

Aslında Pro ve Home oyuncular içindir.

Zaten hâli hazırda Pro kullanıyorum fakat dediğim gibi boşta 4GB'a yakın RAM kullanıyor.

Bu tarz Custom ISO dosyaları kullanmak yerine kendiniz sistemi güzelce ayarlayabilirsiniz.

Bash:
# Powershell'i yönetici olarak açın.

Bu şekilde sisteminizi daha iyi bir şekilde kullanabilirsiniz. Kendim Windows kurduğum zaman bu programlarla birlikte ayarlamalarımı yapıp güzel bir şekilde kullanırım.

Teşekkür ederim. Biraz bakınıp bilgilendirme geçerim.

1695217688784.png

Debloat'ı öğretir misiniz hocam.

Bash:
# Powershell'i yönetici olarak açın.

Uygulamaları yükledim, kullanışlı, teşekkür ederim. PowerShell kodu da gerçekten güzel onu da kullandım.

Uzun zamandır çeşitli Custom Windows'lar kullandım. Şu an kullandığım kernel OS bence en iyi Custom ISO stabil ve kaynak kullanımı olarak gordugum en iyisi deneyebilirsiniz.

Bir bakınırım hocam sağ olun.

Debloat'ı öğretir misiniz hocam.

Uygulamaları yükledim, kullanışlı, teşekkür ederim. PowerShell kodu da gerçekten güzel onu da kullandım.

Bir bakınırım hocam sağ olun.

Diğer aşamalara bakabilirsiniz ama bence Windows 10 Pro kurup aşama 4'ü yapabilirsiniz. Daha sonra internetten gereksiz hizmetleri bulup "services.msc" üzerinden kapatın. Windows Search gibi şeyler de çok boş harcıyor. Boş vaktimde listeyi atarım ama siz de bakabilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı