Windows 10 hala kullanılır mı?

Taylan Dinler

Hectopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Meslek
Müzisyen
Arkadaşlar selam, uzun süre 11 kullandım fakat gerçekten sevemedim. Windows 10'a dönmek istiyorum fakat hala kullanılır mı?

1. TPM zımbırtısı herkesin istediği bir şey değil.
2. arayüzü herkese hitap etmiyor ve stabil bir işletim sistemi değil.
3. önerilen sistem düzeyi tamamiyle kafadan sallama bir şeyler yazılmış, orada ne yazıyorsa 2 katını istiyor.
4. ise komik bir kıyafet giydirilmiş Windows Vista'dan farkı olmaması. :)

Çok iyi bir laptopum olmamasına rağmen gayet iyi çalışıyor bende, hatta Windows 10'dan daha hızlı oldu 11'e geçince.

Sistemi vs yetmiyordur, burada bir örnek telefon önerisi konusunda herkes kullandığı telefonu değil iyi olanı söyler.
Kullanıcının yorumununa katılmıyorum veya katılıyorum demedim genel olarak yazdım.
Ama W10 hâlâ kullanılabilir, kullanılması mantıksız değildir.
Hayır sistemim gayet iyi ama sevemiyorum tasarımını. 1 sene kalmışken geri de dönmek istemiyorum.

Hayır sistemim gayet iyi ama sevemiyorum tasarımını. 1 sene kalmışken geri de dönmek istemiyorum.
Performansınızdan memnunsanız kullanmaya devam edebilirsiniz, ne de olsa Microsoft şu an tamamiyle desteği kesti gibi bir şey. Sadece ara sıra güvenlik güncellemeleri geliyor.
14 Ekim 2025'ten sonra da böyle olacak, sadece güvenlik güncellemeleri almayacağız.
Şahsen Destek komple bitene kadar kullanmaya devam edin belki Windows 12 çıkar direkt ona geçersiniz :D

Windows 11 kullanmak neden mantıklı değil?
Yüksek sistem gereksinimleri, stabilite sorunları ve genel sorunlar. Fixlense de arada bir sorunlar çıkıp çıkıp duruyor. Ben uğraşmak istemiyorum şahsen. Bu arada şahsi deneyimim değil. Hiç W11 kullanmadım.

Yeni işlemciler bilerek Windows 11 uyumlu yapılıyor ki Windows 10 kullanan kullanıcı sayısı azalsın. Eğer Laptop'unuz Windows 11 ile gelen bir laptop ise gayet normal.

Laptop Windows 11 ile gelmemişti, işletim sistemi yoktu aldığımda ben önce Windows 10 kurdum sonra 11'e geçtim.
İşlemcim Ryzen 5 3500U.

Yeni konular

Geri
Yukarı