Windows 10 hangi Build ile format atılmalı?

Hocam biz ISO dosyası atarız sorun değil ama sizin onu Rufus ile diske yazmanız gerekecek, onun yerine aşağıdaki linkten indirin direk diske yazıyor ISO dosyasını hiç uğraşmanıza gerek yok.

Olur hocam o da olur hangi sürüm hocam kendisi acaba?

Sistem Windows 10'un güncel sürümlerini çalıştırmak için yeterli fakat kararlı bir şekilde çalıştıracağa benzemiyor. Yine de Windows 10 deneyimi yaşamak istiyorsanız Windows 10 LTSB ve Windows 10 LTSC sürümlerine bakmanız gerekebilir. Windows 10'un 1507 ile 1709 sürümleri HDD ile güzel çalışabilir fakat bu sürümler destek dışıdır.

Evet hocam HDD çok sorun çıkarıyor aşırı yavaş çalıştırıyor Windows'u.

Sistem Windows 10'un güncel sürümlerini çalıştırmak için yeterli fakat kararlı bir şekilde çalıştıracağa benzemiyor. Yine de Windows 10 deneyimi yaşamak istiyorsanız Windows 10 LTSB ve Windows 10 LTSC sürümlerine bakmanız gerekebilir. Windows 10'un 1507, 1607, 1703 ve 1709 sürümleri HDD ile güzel çalışabilir fakat bu sürümler destek dışıdır.
Hocam FPS düşüklüğü oyun çalıştırmama gibi bir sorun oluşabilir mi?

Komşunun çocuğunun dizüstü bilgisayarına attık ama bu sürüm çok sorun çıkardı. Sürücüleri kabul etmez oldu, touchpad sıkıntı verdi ve dahası.

Güncel sürüm bu. Güncelini kullanın, fasa fiso sürümler SSD varsa kullanmaya gerek yok. Bilgisayarı uyumsuzdur. SSD olduğu sürece güncel sürüm kalın.

Olur hocam o da olur hangi sürüm hocam kendisi acaba?

Evet hocam HDD çok sorun çıkarıyor aşırı yavaş çalıştırıyor Windows'u.

Hocam FPS düşüklüğü oyun çalıştırmama gibi bir sorun oluşabilir mi?
Windows 10'un eski yapıları HDD için güzel çalışabilir fakat bu yapılar eski olduğundan dolayı oyun için iyileştirmeler içermeyebilir. Oyun çalıştırmama ihtimali var, bahsedilen sürümler hizmet dışı kalmış sürümler.

Windows 10'un eski yapıları HDD için güzel çalışabilir fakat bu yapılar eski olduğundan dolayı oyun için iyileştirmeler içermeyebilir. Oyun çalıştırmama ihtimali var, bahsedilen sürümler hizmet dışı kalmış sürümler.

Anlıyorum hocam muhtemelen 21h2'ye geçeceğim bir de onu deneyelim.
Sizden 2 ricam var hocam yapabilirseniz çok sevinirim buraya kadar yardımcı olduğunuz için de teşekkür ederim.
21H2 indirme linkini bulabilirseniz bana atabilir misiniz?
21H2 yüklerken uygulamalar ve oyunlarım gitmeyecek değil mi yani o seçenek çıkar mı bazılarında çıkmıyor da ondan dolayı sordum.

Anlıyorum hocam muhtemelen 21h2'ye geçeceğim bir de onu deneyelim.
Sizden 2 ricam var hocam yapabilirseniz çok sevinirim buraya kadar yardımcı olduğunuz için de teşekkür ederim.
21H2 indirme linkini bulabilirseniz bana atabilir misiniz?
21H2 yüklerken uygulamalar ve oyunlarım gitmeyecek değil mi yani o seçenek çıkar mı bazılarında çıkmıyor da ondan dolayı sordum.

Windows 10 sürüm 21H2 imaj olarak Microsoft'un sitesinden indirilebilen bir araç ile edinilebilir.

Yükseltme olarak geçilecekse 21H1 ya da 20H2 sürümlerinde isteğe bağlı güncelleme olarak sürüm 21H2 güncellemesi görünmesi gerek. Windows istemci yükseltmesi ya da özellik güncelleştirmesi sonrası dosyalar, ayarlar ve uygulamalar korunur.

Windows 10 sürüm 21H2 imaj olarak Microsoft'un sitesinden indirilebilen bir araç ile edinilebilir.

Yükseltme olarak geçilecekse 21H1 ya da 20H2 sürümlerinde isteğe bağlı güncelleme olarak sürüm 21H2 güncellemesi görünmesi gerek. Windows istemci yükseltmesi ya da özellik güncelleştirmesi sonrası dosyalar, ayarlar ve uygulamalar korunur.

HDD kullanıyormuşsun Windows 10 kullanmanı bile önermem. 21H2 geçmek istersen:

Hepinize çok teşekkür ederim hocam elinize sağlık bu vakitte benimle uğraştığınız için çok teşekkür ederim.

Yeni konular

Geri
Yukarı