Windows 10 hangi gereksiz hizmetler kapatılmalıdır?

FURKAN CANN

Hectopat
Yer
Kayseri
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
A520M-K ANAKART / AMD RYZEN 5 3600 / GT 730 EKRAN KARTI / 8GB 2666MHZ RAM / 240GB KİNGSTON A400 SSD
Meslek
Elektrik - Elektronik teknikeri
Hangi gereksiz hizmetler kapatılmalıdır ve kapatıldığında sorun yaşatır mı?

Kapatıldığında sorun yaşayıp yaşamayacağını bilemeyiz. Gereksiz olsaydı sisteme hiç koymazlardı hizmetleri de... günlük kullanıcı için genelde sorun yaşatmayan (laptop için sorun olabilir) Easy Service Optimizer var.

Optimizasyon için yaptıklarım genelde şöyle. Driver kur, güncellemeleri yap ve gereksiz uygulamaları kaldır, Wise Registry Cleaner kullan, Easy Service Optimizer kullan, Fr33thy zip paketini aç kısayolları sayesinde gerekenleri hızlıca yap.

Kapatıldığında sorun yaşayıp yaşamayacağını bilemeyiz. Gereksiz olsaydı sisteme hiç koymazlardı hizmetleri de... Günlük kullanıcı için genelde sorun yaşatmayan (laptop için sorun olabilir) easy service optimizer var.

Optimizasyon için yaptıklarım genelde şöyle. Driver kur, güncellemeleri yap ve gereksiz uygulamaları kaldır, wise registry cleaner kullan, easy service optimizer kullan, FR33THY ZIP paketini aç kısayolları sayesinde gerekenleri hızlıca yap.

Kapattıklarım: Kullanmadığım için: Xbox Live ağ hizmetli, Xbox Live kimlik doğrulama yöneticisi, Xbox Live oyun kaydetme, indirilen harita yöneticisi.

Bağlı kullanıcı deneyimleri telemetrisini kapatıyorum. Sonrasında Privatezilla programı ile gizlilik ayarlarımı yapıyorum. Görev zamanlayıcıdan da Application Experience, Autochk, Customer Experience Improvement Program, Feedback ve Windows Error Reporting altındakileri deaktif hale getiriyorum. Gayet yeterli oluyor.

Bağlı kullanıcı deneyimleri telemetrisini kapatıyorum. Sonrasında privatezilla programı ile gizlilik ayarlarımı yapıyorum. Görev zamanlayıcıdan da application Experience, autochk, customer Experience ımprovement program, feedback ve Windows error reporting altındakileri deaktif hale getiriyorum. Gayet yeterli oluyor.

Bağlı kullanıcı deneyimleri ve telemetrisinı kapatırsak zararı oluyor mu açıklamasına bakıyorum şimdi.

Yeni konular

Geri
Yukarı