Windows 10 hangi lisans anahtarı alınmalı?

aasmcan

Kilopat
Makaleler
1
Yer
Antalya
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Anakart: Asus TUF Gaming A520M-PLUS WiFi - CPU: AMD Ryzen 5 5600 - GPU: Asus Dual AMD RX 6600 - RAM: XPG 16GB(2x8GB) Spectrix D41 RGB 3200mhz CL16 - SSD 1: Kingston 500GB NV2 NVMe 3500MB-2100MB M.2 - SSD 2: Kingston SSDNow 240GB SATA 3 V300
Mouse: Razer Mamba Elite - Pad: SteelSeries QcK L - Klavye: Razer Blackwidow Chroma - Kulaklık: Razer Barracuda X 2022
Bu lisans anahtarlarının aralarındaki fark nedir? Donanım değişikliğini göz önünde bulundurunca hangisi almak gerekiyor? Son olarak, iş ve oyun için Pro mu Home mu satın almalıyım?

Windows 10 Pro Lisans Key
Windows 10 Pro Retail Key

Jetlisans var hocam 50 TL retail oda sürekli alışveriş yaparım online key yani daha uygun ordan alın Windows 10 pro

Retail alırsanız olası format sonrası da kullanabilirsiniz. Retail olanı almanızı tavsiye ederim.
Donanım değişikliğinde kullanılabiliyor mu peki retail versiyonu?
Jetlisans var hocam 50 TL retail oda sürekli alışveriş yaparım online key yani daha uygun ordan alın Windows 10 pro
Teşekkürler hocam, oradan bakayım.

Aynen, kullanabilirsiniz.
Hocam son bir sorum var. Bende şu an W10 Pro yüklü, lisanladıktan sonra W11 update gelir mi? Çünkü şu an görünmüyor güncellemeleri denetleme kısmında.

Hocam son bir sorum var. Bende şu an W10 Pro yüklü, lisanladıktan sonra W11 update gelir mi? Çünkü şu an görünmüyor güncellemeleri denetleme kısmında.
Normalde gözükmesi lazım donanımızda yeterlidir diye düşünüyorum. Microsoft'un kendi sitesinden W11 güncellemesini alabilirsiniz.

Normalde gözükmesi lazım donanımızda yeterlidir diye düşünüyorum. Ancak lisansladıktan sonra w11 e güncelleme yaparsanız keyi kullanamazsınız diye biliyorum. Burada yanıltıcı olmak istemem teyit etmenizde fayda var. Ayrıca Microsoft'un kendi sitesinden W11 güncellemesini alabilirsiniz. Bana bedava verseler 11 e geçmem gerçekten beğenmedim ve çok fazla hata mevcuttu. Şu an ne durumdadır bilemiyorum.
Sıkıntı yok. Lisans da hâlen ücretsiz geçiş için Windows 11 için de geçerli.

Sıkıntı yok. Lisans da hâlen ücretsiz geçiş için Windows 11 için de geçerli.
Bende tam düzenlemiştim. Öyleymiş evet. Teşekkürler.
Microsoft'un kendi sitesi üzerinden yükseltme asistanıyla Windows 11'e geçiş yaptım ve Jetlisans'tan aldığım lisans anahtarı sorunsuz şekilde aktifleşti. Teşekkür ederim yardımınız için.

Geri
Yukarı