Windows 10 hangi sürüm daha performanslı olur?

yeaboiiiii

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar. Aktif olarak oynadıgım sadece 2 oyun var. Bunlardan biri Forza Horizon 4 diğeri ise Valorant. Daha çok Valorant oynuyorum ve 20 30 FPS bile benim için çok önemli. Eskiden Windows 10 LTSC 2021 kullanıyordum ama Forza açmıyordu normal olarak çünkü Store ve Xbox Game özelliklerine sahip değil. Bugün format atmayı düşünüyorum ve kesin olarak içinde Store ve Xbox Game olmalı ve en çok FPS'i vermeli ayrıca şu an en çok şikayet ettiğim konu takılma. Bu takılmalar LTSC kullanırken olmuyordu ama şu an kullanıyor olduğum Windows 10 Pro 22H2 yani son sürümde olmaya başladı. Önerilerinizi bekliyorum.

Ben eski bilgisayarımda 2004 kullanıyordum ve kullandığım en sorunsuz oyun deneyimi yaşatan oydu. Yeni sistemlerde çok fark etmesede eski bir sistemse 2004 öneririm.

Ghost Spectre veya atlas OS öneriridim fakat güvenlik açısından sorun olabilir.

Edit: 2 yıldır Ghost Spectre kullanıyorum.

Ghost Spectre veya atlas OS öneriridim fakat güvenlik açısından sorun olabilir.

Edit: 2 yıldır Ghost Spectre kullanıyorum.

@Ognitorenksnin yaptıgı

[Düzenlenmiş] Windows 10 (X64) 21H2 (Pro / Home / Home Single Language) performans sürümü v2'yi önerir misiniz? Daha performanslı duruyor.​

Merhaba arkadaşlar. Aktif olarak oynadıgım sadece 2 oyun var. Bunlardan biri Forza Horizon 4 diğeri ise Valorant. Daha çok Valorant oynuyorum ve 20 30 FPS bile benim için çok önemli. Eskiden Windows 10 LTSC 2021 kullanıyordum ama Forza açmıyordu normal olarak çünkü Store ve Xbox Game özelliklerine sahip değil. Bugün format atmayı düşünüyorum ve kesin olarak içinde Store ve Xbox Game olmalı ve en çok FPS'i vermeli ayrıca şu an en çok şikayet ettiğim konu takılma. Bu takılmalar LTSC kullanırken olmuyordu ama şu an kullanıyor olduğum Windows 10 Pro 22H2 yani son sürümde olmaya başladı. Önerilerinizi bekliyorum.
Bilgisayarınız genel hatlarıyla iyi bir donanıma sahipse çok fazla fark yaratmıyor Windows sürümleri. Tavsiyem Windows 10 Home 20H2 kurmanız. En yüksek verimi o sürümde alıyordum her anlamda. Ama özellikle RAM bakımından zayıf bir cihazınız varsa LTSB/LTSC dağıtımları çok iyi performans veriyor.

Sistemim.
i5 3570.
RX550 4G GDDR5.
16 GB 2x8 RAM.
Dediğim gibi Windows 10 Home SL 20H2 yükleyin. Şahsi görüşüm oynama yapılmış bir Windows sürümü kullanmamanız yönünde. Sistemi hafifleteyim derken arka planda veri aktarımı sağlayan bir casus yazılımın olmasını istemezsiniz diye düşünüyorum.

Dediğim gibi Windows 10 Home SL 20H2 yükleyin. Şahsi görüşüm oynama yapılmış bir Windows sürümü kullanmamanız yönünde. Sistemi hafifleteyim derken arka planda veri aktarımı sağlayan bir casus yazılımın olmasını istemezsiniz diye düşünüyorum.

Önerdiğiniz 20H2 sürümü 2004 sürümünden yeni mi eski mi? Valorant oynamak için en az 2004 gerekiyor artık.

Yeni konular

Geri
Yukarı