Windows 10 hangi sürümünü indirmeli?

@erdenet
Kafan karışmasın diye özetliyorum.
Şu anki bilgisayarın windows 10 home is home, windows 10 pro ise pro indirmen lazım. Nereden indirdiğin önemli değil çünkü lisans bilgisi iso dosyasında değil anakartında kayıtlı.
Windowsu lisans kodu girmeden kuracaksın. Kurulum tamamlanıp bilgisayarı açtığında anakartına kayıtlı olan lisans windowsu kendiliğinden/ otomatik olarak etkinleştirir.

Defalarca sordun: Windowsu nerden indirdiğin hiç önemli değil. Cevap bu.

@erdenet
Kafan karışmasın diye özetliyorum.
Şu anki bilgisayarın windows 10 home is home, windows 10 pro ise pro indirmen lazım. Nereden indirdiğin önemli değil çünkü lisans bilgisi iso dosyasında değil anakartında kayıtlı.
Windowsu lisans kodu girmeden kuracaksın. Kurulum tamamlanıp bilgisayarı açtığında anakartına kayıtlı olan lisans windowsu kendiliğinden/ otomatik olarak etkinleştirir.

Defalarca sordun: Windowsu nerden indirdiğin hiç önemli değil. Cevap bu.
Son sorduğum lisansla alakalı değildi. En son kararsızlığım son bulsun diye chatgpt sordum ve cevabımı aldım. Bir insandan çok daha anlayışlı cevap veriyor. Yapay zekayı bu yüzden seviyorum. Teşekkürler...

Son sorduğum lisansla alakalı değildi. En son kararsızlığım son bulsun diye chatgpt sordum ve cevabımı aldım. Bir insandan çok daha anlayışlı cevap veriyor. Yapay zekayı bu yüzden seviyorum. Teşekkürler...
Bizim cevabımız anlayışsız mı be güzel kardeşim. Defalarca sordun cümlesi kaba falan değil. Kararsızlığının farkında olduğumuzu ve emin olmanı sağlamak için ne yazacağımızı bilemedik ve yazdık. Sitem falan değil.. :)

Bizim cevabımız anlayışsız mı be güzel kardeşim. Defalarca sordun cümlesi kaba falan değil. Emin olman için ne yazacağımızı bilemedik. :)
Defalarca sordun demiyor mesela. :) Belki de ben bu cümleye gereksiz alındım. Ama yapay zekaya sormak beni daha rahat hissettiriyor. En azından ne kadar sorarsam sorayım bana asla tepki göstermeyeceğini biliyorum. :) Tekrardan teşekkürler.

Defalarca sordun demiyor mesela. :) Belki de ben bu cümleye gereksiz alındım. Ama yapay zekaya sormak beni daha rahat hissettiriyor. En azından ne kadar sorarsam sorayım bana asla tepki göstermeyeceğini biliyorum. :) Tekrardan teşekkürler.
Bende tepki vermedim erdenet, işine en fazla yarayacak cümleyi kurmaya çalışıyoruz. :)
Çekinme her zaman sor. Elimizden geldiğince seve seve yardımcı olurum ve diğer herkesde olmaya çalışıyor.
:)

Bende tepki vermedim erdenet, işine en fazla yarayacak cümleyi kurmaya çalışıyoruz. :)
Çekinme her zaman sor. Elimizden geldiğince seve seve yardımcı olurum ve diğer herkesde olmaya çalışıyor.
:)
Hocam ben yadırgamıyorum. İnsan duygusal bir canlı olduğu için bir noktadan sonra duyguları devreye girebiliyor. Ama yapay zekada duygu olmadığı için daha rahat hissettiriyor. Sadece bunu anlatmak istedim.

Hocam ben yadırgamıyorum. İnsan duygusal bir canlı olduğu için bir noktadan sonra duyguları devreye girebiliyor. Ama yapay zekada duygu olmadığı için daha rahat hissettiriyor. Sadece bunu anlatmak istedim.
Umarım tekrar yanlış anlamazsın, gerçekten sizlerin ve senin faydana olsun diye yazıyorum.

Bir sorunla karşılaştığınızda technopatta direk sormadan önce biraz, mesela 10-15 dakika araştırma yapın, sonra yapay zekaya da sorun. Sonrasında gerekirse ve emin olma ihtiyacı hissederseniz işi garantiye almak için gelin burada sorun.

Yukarıdakileri yapmadan gelinmesinden rahatsız olduğumuzdan değil, sizler tecrübe kazanmak istiyorsanız yöntem yukarıdaki şekilde olmalı.

Hatırlıyorum: Biri konu açmış, sorununu aktarmış. Pekçok kişi yardımcı olmaya çalışıyor. 4-5 saat sonra konuyu açan kişi ==>- Bilgisayarı yeniden başlattım, sorun çözüldü dedi ve çözüm olarak işaretledi.. Açıkçası kızdım yani. Ya herkes bilir, PC yi yeniden başlatmak pek çok sorunu çözer. Bir sorunla karşılaşıldığında mutlak yapılması gereken tek birşey var. O da bilgisayarı yeniden başlatmak. İnsan bunu bile yapmadan soru sorar mı yaw? :)

Son düzenleme:
Umarım tekrar yanlış anlamazsın, gerçekten sizlerin ve senin faydana olsun diye yazıyorum.

Bir sorunla karşılaştığınızda technopatta direk sormadan önce biraz, mesela 10-15 dakika araştırma yapın, sonra yapay zekaya da sorun. Sonrasında gerekirse ve emin olma ihtiyacı hissederseniz işi garantiye almak için gelin burada sorun.

Yukarıdakileri yapmadan gelinmesinden rahatsız olduğumuzdan değil, sizler tecrübe kazanmak istiyorsanız yöntem yukarıdaki şekilde olmalı.

Hatırlıyorum: Biri konu açmış, sorununu aktarmış. Pekçok kişi yardımcı olmaya çalışıyor. Sonra konuyu açan kişi ==>- Bilgisayarı yeniden başlattım, sorun çözüldü dedi ve çözüm olarak işaretledi.. Açıkçası kızdım yani. Ya herkes bilir, PC yi yeniden başlatmak pek çok sorunu çözer. İnsan bunu bile yapmadan soru sorar mı yaw? :)
Şu an sana sinirlenemiyorum, çünkü haklısın. Burada kızmam gereken biri varsa, o da benim. Alışkanlık olmuş bende artık, araştırmak yerine sürekli birilerine soruyorum. Açık konuşmak gerekirse bugüne kadar soru sorduğum için tepki gösteren kim varsa da hayatımdan çıkardım. Belki de hata bendeydi, araştırmam gerekiyordu ama soru sorduğum için bıktığını hissettiren kim varsa o an hayatımdan çıkardım. Nasıl hissediyorum dersen, çok iyi hissediyorum. Eksikliklerini hiç hissetmedim. Demek ki çok da önemli bir yerleri yokmuş hayatımda. Hoş hayatımda kimse de yok ama gerek de duymuyorum açıkçası. Yalnızlık, asosyallik, insanlardan uzak durmak bana çok daha iyi geliyor.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı