Windows 10 HDD görmeme sorunu

Recep bey şu anda eski sistem bir bilgisayar buldum arkadaşımdan. Onun harddiskini söküp benim çalışmayan harddiski bağladım.
İlk açılışta BİOS'ta HDD göründü. Ama bilgisayarı yeniden başlatınca yine görünmemezlik yaptı.
Bunun üstüne Takçalıştır-XP'de bilgisayarı açtım yine görünürde bir HDD yok.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bu iki HDD dışında iki tane kullanabildiğim ayrı HDD takılı ve bir sıkıntım yok Recep Bey.
Bugünkü denemelerimde 120GB olan HDD eski sistem bilgisayara format başlangıcında göründü ve formatladım. Windows açıldıktan sonra bu HDD RAW formatında göründü şimdi içindeki diskler dönmüyor. :D
Galiba ben bu sorunu çözemeyeceğim gibi görünüyor. :D

Daha önce sıkıntısız çalışan iki HDD birden bire WİN10 yüklenince bu hatası vermesi normal değil.
Benim tahminimce ya devre kartlarında arızaya neden oldu ya da WİN10 HDD'nin içindeki kendi yazılımına hasar verdi.

Selam. Öncelikle benzer sorunu yaşarken ben de eyvah demiştim ama sonra Windows 10 kurulum esnasında görünen HDD'e yükleyemezsin yazmıştı.
Ben de altta bulunan seçeneklerden SİL i seçtim ve HDD'i kuruluma uygun hale getirdi.
O şekilde denemenizi öneririm.

Ahmet bey dediklerinizin hepsini ayrı ayrı daha önce defalarca denedim.
Bilgisayar açıkken uyku moduna alıp diğer HDD'lerin kablolarını bağlayınca sistem HDD'leri okuyor.
Benim sıkıntım Windows 10 kurduğum HDD'ler bilgisayar ya da BIOS tarafından tanınmıyor.
Bunu test etmek için bilgisayara farklı bir HDD bağlayıp Windows 10 kurdum yine aynı sorunu yaşadım.
Windows 10 kurulan HDD'ler bilgisayarda daha sonra görünmüyor.
Daha detaylı bilgi için sizinle özelden irtibat kurmak isterim.
Şimdiden teşekkürler.

Kurulum esnasında disk i sil e bastınız mı? HDD'lerin göründüğü basamakta.
Altta biçimlendir sil vs yazıyor ya. Oradan sil e basın ben öyle yaptım kurulum gerçekleşti

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı