Windows 10 HDD'ye mi, SSD'ye mi Kurulmalı?

AlisafaA7

Hectopat
Yer
Samsun
Daha fazla  
Meslek
öğrenci
Arkadaşlar, ben yakında bilgisayarıma Windows 10 kuracağım fakat ben nereye kurayım ? Bende SSD (120GB) ve 1TB HDD var. Ben SSD'ye kurarken direk SSD'yi seeiyim mi yoksa SSD'yi ayırayım mı ?
Ayırırsam kaç MB ayırayım ?
Şimdiden teşekkürler cevaplar için.

SSD'yi tek parça halinde bırak ve oraya kurulum yap, aynı şekilde programlarıda kur. HDD'yi ise diğer dosyalarını saklamak için kullanırsın.

SSD'ye kurulması lazım. SSD'nin bu durumlardaki amacı zaten işletim sistemini taşımaktır. Bölmenize gerek yok. Tek parça halinde kullanın.

Peki ben birşey sormak istiyorum. Bende Windows 7 var iken gerçekten de lazım idi. Yani demek istediğim ssd ile hdd ye kurulu olmasındaki fark açıkça belli oluyordu. Ssd anında cevap verirken hdd çok geç cevap veriyordu. Ancak Windows 8, 8.1 ve 10 sürümlerinde hızlandırma ve boot kısmında gelişmeleri hepimiz gördük. Bence hdd le ssd arasındaki açılış farkı çok olmasa gerek. Ne diyorsunuz bekliyorum cevaplarınızı...

SSD kullanıyorsan heralde depolama için kullanmıyorsun mutlaka bir fark olur sen SSD'ye kur HDD'yide depolama amaçlı kullan.

Peki ben birşey sormak istiyorum. Bende Windows 7 var iken gerçekten de lazım idi. Yani demek istediğim ssd ile hdd ye kurulu olmasındaki fark açıkça belli oluyordu. Ssd anında cevap verirken hdd çok geç cevap veriyordu. Ancak Windows 8, 8.1 ve 10 sürümlerinde hızlandırma ve boot kısmında gelişmeleri hepimiz gördük. Bence hdd le ssd arasındaki açılış farkı çok olmasa gerek. Ne diyorsunuz bekliyorum cevaplarınızı...
Hocam siz sade açılış süresi olarak bakmayın SSD veri akışı yüksek olduğu için sistem program açılış ,yükleyiş genel kullanım olarak çok iyi ayrıca benim sistem anakartta ayarlarını tam yaptım 2-3 sn ancak Sürüyor

Hocam siz sade açılış süresi olarak bakmayın SSD veri akışı yüksek olduğu için sistem program açılış ,yükleyiş genel kullanım olarak çok iyi ayrıca benim sistem anakartta ayarlarını tam yaptım 2-3 sn ancak Sürüyor
Ben o yönünü düşünmemiştim hocam. Sağolun iyi oldu. [emoji2]

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı