Windows 10 Hello bu cihaz üzerinde kullanılamıyor

Glompf

Kilopat
Daha fazla  
Dizüstü bilgisayarımın Windows Hello kısmında böyle bir sorunla karşılaşıyorum. Bilgisayara bir ay öncesine kadar parmak iziyle giriş yapıyordum fakat artık parmak iziyle giriş yapamıyorum. Parmak izi sürücülerini Lenovo Service Bridge üzerinden güncelledim ama yine de bir faydası olmadı. Araştırdım çözümü nedir diye ama hiç bir sonuca varamadım. Lütfen yardımcı olur musunuz?

hello sorunu.jpg

synaptics.jpg

Dizüstü Bilgisayar Özellikleri:
  • Lenovo Ideapad 520
  • İşlemci: Intel (R) Çekirdek (TM) i5-7200U CPU 2,50 GHz (4 CPU), ~ 2.7 GHz
  • Bellek: 8 GB RAM
  • Ekran Kartı: NVIDIA GeForce 940MX 4GB
  • Çalışma sistemi: Windows 10 Pro
Ek olarak şunu da söylemek istiyorum. Aygıt yöneticisinden biyometrik cihazlarda synaptic WBDI özelliklerinin aygıt durumu kısmında bu yazı yazıyor;
Windows bu aygıt için gereken sürücülerin dijital imzasını doğrulayamıyor. Yeni yapılan bir donanım veya yazılım değişikliği hatalı imzalanmış veya bozuk bir dosya veya bilinmeyen bir kaynaktan gelen kötü niyetli bir yazılım yüklemiş olabilir. (Kod 52)

Dosya Ekleri

• synaptics.jpg
    synaptics.jpg
    47,5 KB · Görüntüleme: 133
  • hello sorunu.jpg
    hello sorunu.jpg
    96,3 KB · Görüntüleme: 171
Son düzenleme:
windows hello turkiyede yok ki

Windows hello Türkiye'de var. Türkiye'de olmayan Cortana. Ayrıca arkadaşın yaşadığı sorunun birebir aynısını ben de yaşıyorum. Lenovo var bende de. Synaptics WBDI'nın üzerine gel devre dışı bırak ardından etkinleştir bende öyle düzeliyordu bir ara ama artık o da olmuyor.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı