Windows 10 her kopyalamada D sürücüsüne otomatik yedek alma sorunu

Gabumon

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar, daha önceki kullandığım sistemde (XP kullanıyordum) Yerel Disk C'den D'ye dosya sürüklediğimde dosya C: de kalırken aynı zamanda D'ye de geçmiş oluyordu. Mesela masaüstünden bir klasör ya da dosyayı sürükle bırak yaptığımda mouse ile dosya masaüstünde kalıyordu ve D'ye de gidiyordu(Kopyalanıyordu sanki). Farklı diskler USB ya da telefon gibi sürücülerde de aynısı oluyordu. Bunun ayarı nedir ?

Son düzenleyen: Moderatör:
Burada baz alınan nokta dosya ile hedefin aynı sürücü bölümünde yer alması. Masaüstünden C bölümünde herhangi bir klasöre sürükleme yaptığınızda taşıma işlemi tetiklenir. Başka bir sürücüye sürüklerseniz kopyalama işlemi tetiklenir. Bunu sürüklerken çıkan yazıda da görebilirsiniz. Ancak sürükleme yaparken bu fonksiyonları değiştirmeniz mümkün. Sizin istediğiniz durumun tersini ben yaşıyordum. Ben ise başka bir sürücüdeki hedefe dosyayı taşımak için kesip yapıştırıyordum. Sonradan bu fonksiyonları öğrenince çok kolaylık sağladı.

upload_2015-11-23_19-15-17.png

Ben bu tuşları kullanarak yapmak istemiyorum. Direk sürüklediğimde C den D ye kopyalasın istiyorum. Nasıl yaparım bunun ayarı nedir?

Ayarlar bozulmuş diyorsunuz işte hangi ayar onlar? Bir de verdiğiniz program süreklilik arz etmiyor. İnce bir ayrıntı olduğunu düşünüyorum. Farklı bir sürücüye dahil taşıdığında MOVE değil COPY olması gerekiyor. Bunun ayarı nerede?

Kayıt defterinde tonlarca veri var, onlardan bir tanesi bozulmuş tahminimce. Araştırdım ve bulabildiğim bilgiler bunlar. Kullandığınız Windows sürümünün kurulumunu windows içinden başlatıp yükseltme yapar gibi ayarları koruma seçeneği ile tekrar kurulum yapın. O zaman sorununuz büyük ihtimal düzelecektir. Programlarınız kaybolmadan Windows ile ilgili sorunları düzeltmek bu şekilde mümkün. Kurulum yaptığınız yapıya dikkat edin 10586 kasım ayı güncellemesini yaptıysanız, 10240 yapısını kurmayın.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı