Windows 10 Hesapların Virüsten Etkilenmesi

Daha fazla  
Arkadaşlar eğer 2 kullanıcı hesabımız var ise bilgisayara giren virüs sadece tek bir hesabı mı etkiler yoksa diğer hesaba da etkisi olur mu? Ya da diyelim ki Trojan var. Bu Trojan sadece girdiği hesap değil diğer hesaptaki verilere de ulaşabilir mi?

Virüs açığı bulunan hesap Yönetici hesabı veya Adminstrator hesabı ise tüm hesapların tehlikede demektir. Ama standart kullanıcı hesabında virüse özel yetki atanmazsa diğer kullanıcı hesaplarına ulaşımı mümkün olmaz. En fazla tüm kullanıcı dosyaları kilitlenir ve şifrelenir. Tabii ki gelişmiş virüsler sizden sadece bir şifre alarak tüm dosya şifreleme hizmetlerini kapatabilir. O taktirde zaten antivirüs bile onla baş edemez.

Teşekkürler cevaplarınız için sadece merak etmiştim bir zararlı olduğunu düşünmüyorum şu anlık. Sadece olursa diye acaba 2. bir hesap açsam nasıl olur diye merak etmiştim çok teşekkürler.
Bu arada aynı soruyu Android için sorsam cevap yine mi aynı acaba?

Bu arada aynı soruyu Android için sorsam cevap yine mi aynı acaba?
Telefondan telefona değişir diyelim. Çünkü bazı üreticiler telefon çekirdeğini başarılı bir şekilde sarabilen işletim sistemleri yaparken orasında burasında kolayca açık bulabileceğiniz telefonlar da var. Marka vermeyeceğim güzel ürünler zaten biliniyor.

Bence bazı üreticiler o kadar kalitesiz sistemler hazırlıyor ki Custom ROM ile telefon daha başarılı ve güvenli hale gelebiliyor. Böyle modeller almayınız işte.

Telefondan telefona değişir diyelim. Çünkü bazı üreticiler telefon çekirdeğini başarılı bir şekilde sarabilen işletim sistemleri yaparken orasında burasında kolayca açık bulabileceğiniz telefonlar da var. Marka vermeyeceğim güzel ürünler zaten biliniyor.

Bence bazı üreticiler o kadar kalitesiz sistemler hazırlıyor ki Custom ROM ile telefon daha başarılı ve güvenli hale gelebiliyor. Böyle modeller almayınız işte.
Çoğunlukla diğer hesabı da etkiler diyebilir miyiz? Ne biliyim Android biraz daha açık kaynaklı olduğu için etkilenir gibi geliyor?

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı