Windows 10 Hızlandırma Rehberi

Ali Güngör

Genel Yayın Yönetmeni
Yönetici
Yer
İstanbul Türkiye
Daha fazla  
Meslek
Technopat
Profil Kapağı
1523300036
Windows 10 Hızlandırma Rehberi
Windows 10’un performansını artırmak ve sisteminizin üzerindeki yükünü azaltmak için yapabileceklerinizi bu rehberimizde bulabilirsiniz. Windows 10 işletim sistemi her ne kadar hızlı çalışması ve sistem kaynaklarınızı yormaması için optimize edildiyse de, yapacağınız ek ayarlar ile verimliliği ve performansı artırmanız mümkün. Bunun için rehberimizdeki adımları sırasıyla yerine getirmeniz yeterli. Birinci Adım: Gerekli Kayıt Defteri Düzenlemelerini Yapmak […]

Devamı: Windows 10 Hızlandırma Rehberi
Kaynak Technopat

Devamı için yukarıdaki bağlantıya tıklayın...

Ekledeğimiz dosya kayıt defterinde tam olarak hangi dizine kayıt oluyor acaba? Daha sonradan erişmek veya silmek istersek nasıl bir yol izleyeceğiz? Bildiğiniz üzere kayıt defteri biraz karışık.

Zaten kodun içinde her şeyin dizini yazıyor. Yapılan değişikliklerle ilgili bilgi de rehberde yer alıyor. Yapmak istemedikleriniz varsa onunla ilgili satırı silip uygulayabilirsiniz. Bunun dışında bir sorun çıkaracak değişiklikler yapmıyorsunuz. İlla değiştirdiğiniz bir dizinin önceki değerini bilip geri almak istiyorsanız sorabilirsiniz.

Rehberdeki her şeyi yaptıktan sonra benim sistem parçalarını görmemeye başladı. Speccy adlı bir program kullanıyordum ordaki her şey attığım resimdeki gibi gözüküyor. Bilgisayar özelliklerinde de işlemci ve ram kısmında Yok yazıyor. Yardımcı olur musunuz ?
Cmd üzerinden sfc /scannow yazıp tarattım ama bir faydası olmadı.
sorun.png

"
Office 2013 ve 2016‘da menü geçişleri ve yazım sırasında belirli animasyonlar kullanılır. Bu programların performansını artırmak için bu animasyonları kapatabilirsiniz. Bunun için WIN+R tuş kombinasyonunu kullanarak Çalıştır’ı açın ve regedit.exe yazın. Kayıt defteri açıldığında aşağıdaki dizine gidin.

Office 2013 : HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Office\15.0\Common

Office 2016 : HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Office\16.0\Common
"
Office 2019 için ne yapmam lazım?

Yapan arkadaşlar memnun mu yukarıdaki arkadaş sistem parçalarını görmemeye başlamış.

Geri
Yukarı