Windows 10 Hızlandırma

Teyarev

Decapat
Yer
Technopat City
Daha fazla  
Windows 10 bilgisayarınız mı var? Size W10 bilgisayarınızı nasıl hızlandırabileceğinizi adım adım anlatacağım.

Adım 1: Windows tuşuna basıp r ye basıyoruz. Gelen çalıştır bölümüne prefetch yazıp silebildiğimiz kadar dosyayı siliyoruz.

Adım 2: Arama motoruna %temp% yazıyoruz ve silebildiğimiz kadar dosya siliyoruz.

Adım 3: Windows tuşuna basıp "r" ye basıyoruz ve "temp" yazıyorum yine silebildiğimiz kadar dosya siliyoruz.

Adım 4: Bilgisayarın üstüne gelip özellikler diyoruz sol taraftan gelişmiş sistem ayarlarına tıklıyoruz açılan pencerede gelişmişe geliyoruz ve performans yazan yerde ayarlara tıklıyoruz sonrasında sondan 3 kutu ve baştan 4. kutu hariç hepsini kapatıyoruz.

Adım 5: Siyah düz arka plan kullanıyoruz bu çok önemli.

Adım 6: Ccleaner yüklüyoruz ve bilgisayarımızı temizliyoruz.

Adım 7: C ve D disklerimizi düzenli olarak haftada 1 temizliyoruz.

Adım 8: Masaüstümüzde çok fazla uygulama dosya bulundurmuyoruz hepsini 1 dosyaya alıyoruz.

Adım 9: Pencereye sağ tıklayıp görev yöneticisi diyoruz, arkada çalışan gereksiz uygulamaları ve hizmetleri kapatıyoruz.

Adım 10: Ayarlara giriyoruz ondan sonra erişim kolaylığına tıklıyoruz oradanda monitöre giriyoruz sonrasında ise animasyonları ve saydamlığı kapatıyoruz.

Son düzenleyen: Moderatör:
Masaüstünde dosya bırakma ve masaüstü arkaplanı hep mantıksız gelmiştir bana. O kadar küçük farkların bağımlısıysanız bunu yapacak kat kat fazla yol var.

C ve D diskini temizleyin demişiniz hocamda bende
Tüm Ayarlar > Sistem > Depolama ve C nin üstüne tıklıyorum geçici dosyalar 20 gb fakat sil dediğimde 200-300 MB siliniyor diskim ssd.

C ve D diskini temizleyin demişiniz hocamda bende.
Tüm ayarlar > sistem > depolama ve C'nin üstüne tıklıyorum geçici dosyalar 20 GB fakat sil dediğimde 200-300 MB siliniyor diskim SSD.

Selamun aleyküm bu bilgisayara tıklayacaksınız oradan C veya D'nin üstüne gelecekseniz sağ tıklayıp özellikler diyeceksiniz oradan diski temizlemeye basacaksınız.
Masaüstünde dosya bırakma ve masaüstü arkaplanı hep mantıksız gelmiştir bana. O kadar küçük farkların bağımlısıysanız bunu yapacak kat kat fazla yol var.

Siyah harici arka planların bilgisayarı yorduğu bellidir o pikselleri yansıtmak için güç sarfediyor hem gözünüde yormaz
Başlığı "Windows 10 hızlandırma rehberi" diye düzenleseniz daha iyi olur.

Bir dahakinde daha dikkatli olurum teşekkürler yorumun için.

Yok hocam işe yaramıyor.

SAĞOL kanka C dsikinden 108bin öğe 27gb. D diskinden ise 4bin öğe 8gb çıktı sayende W10 yüklücem 8gb alan lazımdı bide önüme gelenlerin hepsinine atla dedim önemli dosyalar vardı

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için çerezleri kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…