Windows 10 Home nasıl kurulur?

Arkadaşlar Windows 7 olan PC'me Windows 10 Home kurmak için Microsoft'un sitesinden Windows 10 aracını indirdim. Şimdi yükselt dediğim zaman Windows 10 Pro kuruyor. ISO dosyası oluştur dediğimde ise sürüm kısmında sadece Windows 10 aktif. Yani seçenek olarak ne Windows 10 Home, ne Pro, ne de Windows 10 sunulmuyor. Sebebi nedir ve nasıl Home kurabilirim bilgisayara?
Diğer Windows 10 sürümleri de beraberinde iniyor. Kurulum yani format ekranında lisans anahtarını girmeden format atmak istediğinizde size hangi versiyonu kurmak istediğinizi sorar. Eğer elinizde lisans anahtarı varsa ve kurulum ekranında lisansı girerseniz hangi sürüme ait ise onu seçer.

Hayır dostum oradan bahsetmiyorum mesela orada pro yazıyor ya aldırma USB belleğe yazdır.Boot menüsünden USB belleği seçip başlattığı da kurarken sormuştu bana da sormadı geçen hafta kurduğunda.
Anladım, birde bu şekilde deneyeyim bakalım. Usb dışında direkt yükseltme ile yapamıyoruz sanırım.
Peki bu şekilde usb ile yükseltme yaparken eski sistemdeki herşey aynı kalıyor değil mi yine? Yoksa sıfırdan format gibi mi kuruyor bu böyle?

Anladım, birde bu şekilde deneyeyim bakalım. Usb dışında direkt yükseltme ile yapamıyoruz sanırım.
Peki bu şekilde usb ile yükseltme yaparken eski sistemdeki herşey aynı kalıyor değil mi yine? Yoksa sıfırdan format gibi mi kuruyor bu böyle?
Orada sana soracak.2 seçenek olacak yükselt (dosyalarınız korunur) diğer seçenek sıfırdan format için.

Cevap veren tüm arkadaşlara teşekkür ederim. Rufus ile Usb yazdırarak temiz bir kurulum ile kurulumu gerçekleştirdim. Konu kilitlenebilir.

Yeni konular

Geri
Yukarı