Windows 10 Home ve Pro arasındaki FPS farkı nedir?

Kezib

Hectopat
Merhaba Windows 10 Home ve Pro arasındaki FPS farkı nedir? Acaba çok merak ediyorum. Ona göre Pro için OEM Key satın alacağım. Bu arada Windows'u oyun oynamak için kullanıyorum.

Aslında FPS farkı yok ama FPS farkı olmaması için Pro sürümünde arkaplanda çalışan şeyleri kapatarak Home'dan farksız hale getirmeniz gerek. Bu da mümkğn mü bilmiyorum açıkçası.

Oyun için Windows 10 Home önerilir. Pro genelde şirket çalışanlarına hitap eden özellikler içerir. Eğer normal bir kullanıcı iseniz Pro kullanmanın faydadan çok zararını görebilirsiniz bence. Çünkü arkaplanda gereksiz bir sürü uygulama çalışarak hem FPS hem de internetinizi kötü etkileyebilir.

Pro OEM Key'ler daha ucuz sanırım ama Home için olanlar da 50TL civarına bulunabiliyordu yanlış hatırlamıyorsam.

Home OEM keyler pahalı diye Pro aldım almaz olaydım. Gözle görülür bir fark yok ama gereksiz özelliklerden dolayı oyunlarda 3-4 FPS fark ettiriyor.

Normal şartlarda kağıt üzerinde hiçbir fark yok gibi duruyor ama iki sürümü de kullanmış bir kullanıcı olarak kesinlikle Home kullanmanı ve orijinal Key'i almanı tavsiye ediyorum. Oynadığım oyunlar LoL olsun CS:GO olsun GTA 5 olsun Pro sürümünde daha kararsız ve stabil değildi. Sonradan üzülmemek adına Home kullan 👍

Nasıl özellikler onlar bende Pro almayı düşünüyorum. Arka planda neler çalışıyor home'den farklı olarak.
Hocam tek tek yazamayacağım Microsoftun sitesinde görünüyo hepsi. Ama sıradan bi kullanıcıysan ya da oyun için kullancaksan aşırı gereksiz uygulama var.

Geri
Yukarı