Windows 10 Home'dan Linux Mint'a geçilmeli mi?

Windows 10 Home kullanıcısıyım ve bana hiç stabil, kararlı gelmiyor Windows. Bilmiyorum neden böyle Mac ve konsol ile uzun zaman geçirdim sanırım Windows bu yüzden bana stabil gelmiyor. Yeni bir işletim sistemi arayışı içine girdim Linux Mint arayüzü ve kararlılığı ile bana cazip geldi. Sizce geçiş yapmalı mıyım, oyun performansı ve güvenlik anlamında bana eksi bir şey katar mı? Önerdiğiniz bir işletim sistemi var mıdır?

Selamun aleyküm Windows 10 Home yerine Windows 10 Pro dener misiniz daha stabil olacaktır ayrıca Linux daha güvenli olabilir fakat çok profesyonel bir yazılım olmadığı için bazı açıkları olabilir windowsunuzu 10 Pro olarak değiştirin taze kurulum yapmak sistemide rahatlatacaktır.

Selamun aleyküm Windows 10 Home yerine Windows 10 Pro dener misiniz daha stabil olacaktır ayrıca Linux daha güvenli olabilir fakat çok profesyonel bir yazılım olmadığı için bazı açıkları olabilir windowsunuzu 10 Pro olarak değiştirin taze kurulum yapmak sistemide rahatlatacaktır.

@KeremPat bu gün Windows 10 Pro'dan Home geçtim çok daha memnun kaldım açıkcası Pro sürümüne bence gerek yok fazlalık gibi geliyor bana. Daha çok kurumsal iş yerleri için bir işletim sistemi o Windows 10 Home ve Linux Mint ile Dual Boot yapacağım yorumun için teşekkür ederim. @Dengesiz Kokarca hocam siz ne düşünüyorsunuz Pro Home geçmekle hata mı ettim Pro daha mı iyidir.

fakat çok profesyonel bir yazılım olmadığı için
Bir şey söylüyorum ama ne olduğunu bilmesem de ortamda "Benim de bir sözüm olsun, bilmiyor gibi gözükmeyim" zihniyetinin tam yansıması bu ifade.

Neye dayanarak çok profesyonel bir yazılım olmadığını söylüyorsun?
Nesini kullandın, ne yaptın?

(Normalde bu tür mesajlara cevap yazmam ama insanlarda yanlış algı oluşturacak mesajları düzeltmek gerekiyor)

Tam tersi Windows yavaşlar Pro sürümünde.
Nedeni ek özellikler.

Windows 10 Home kullanıcısıyım ve bana hiç stabil, kararlı gelmiyor Windows. Bilmiyorum neden böyle Mac ve konsol ile uzun zaman geçirdim sanırım Windows bu yüzden bana stabil gelmiyor. Yeni bir işletim sistemi arayışı içine girdim Linux Mint arayüzü ve kararlılığı ile bana cazip geldi. Sizce geçiş yapmalı mıyım, oyun performansı ve güvenlik anlamında bana eksi bir şey katar mı? Önerdiğiniz bir işletim sistemi var mıdır?

Linux Mint oldukça kararlı bir dağıtım. Kurulumu da kullanımı da oldukça kolay. Linux dağıtımları kesinlikle Windows'tan daha güvenli. Güncel bir sistemin varsa, Steam üzerinden binlerce Windows oyununu Proton desteği ile kolayca oynarsın. Proton'la desteklenen oyun sayısı 13.000'i geçmiş.

@KeremPat bu gün Windows 10 Pro'dan Home geçtim çok daha memnun kaldım açıkcası Pro sürümüne bence gerek yok fazlalık gibi geliyor bana. Daha çok kurumsal iş yerleri için bir işletim sistemi o Windows 10 Home ve Linux Mint ile Dual Boot yapacağım yorumun için teşekkür ederim. @Dengesiz Kokarca hocam siz ne düşünüyorsunuz Pro Home geçmekle hata mı ettim Pro daha mı iyidir.

Windows 10 LTSC en hafif Windows 10 dur.

Bir şey söylüyorum ama ne olduğunu bilmesem de ortamda "benim de bir sözüm olsun, bilmiyor gibi gözükmeyim" zihniyetinin tam yansıması bu ifade.

Neye dayanarak çok profesyonel bir yazılım olmadığını söylüyorsun?
Nesini kullandın, ne yaptın?

(Normalde bu tür mesajlara cevap yazmam ama insanlarda yanlış algı oluşturacak mesajları düzeltmek gerekiyor)

Hocam arkadaş öyle derken Windows'un arkasında kapı gibi Microsoft var ama dağıtımların.
Hiç kimse Windows'da bir sorun yaşadığın zaman Microsoft desteği arayıp çözüm arayabiliyorsun Linux'de sorun olduysa kendin çözeceksin.

Linux Mint oldukça kararlı bir dağıtım. Kurulumu da kullanımı da oldukça kolay. Linux dağıtımları kesinlikle Windows'tan daha güvenli. Güncel bir sistemin varsa, Steam üzerinden binlerce Windows oyununu proton desteği ile kolayca oynarsın. Proton'la desteklenen oyun sayısı 13.000'i geçmiş.

Hocam Linux güvenli doğru ama Linux Windows'a göre kullanımı biraz zor ve Windows'a istediğimiz şeyi yükleyebiliyoruz Linux'e çoğu programların desteği yok.

1609220033747.png

Yeni konular

Geri
Yukarı