Windows 10 içerisinde bulunan alarm uygulaması açılmıyor

Batuhan YAŞAR

Kilopat
Yer
Ankara
Daha fazla  
Daha öncesinde hiç kullanmamıştım, lazım olduğunda açmak için tıkladım ama ekrana bir şeyler gelip hızlı bir şekilde kayıp oldu. İnternette araştırdım ama bir şey bulamadım, yardımcı olursanız sevinirim. İyi forumlar.

Adsız.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Başlat düğmesini sağ tıklayın. Ara’yı tıklayın. Arama alanına PowerShell yazın. Windows PowerShell’i sağ tıklatın. Yönetici olarak çalıştır’ı tıklayın.

PowerShell’e şu komutu yazınız. Enter tuşuna basınız.
Kod:
Get-AppxPackage -AllUsers| Foreach {Add-AppxPackage -DisableDevelopmentMode -Register "$($_.InstallLocation)\AppXManifest.xml"}

Uygulamayı CCleaner veya HiBit ile temizleyip Microsoft Store uygulamasından tekrar yükleyin.
CCleaner ile denedim ama sorun hala devam ediyor
Başlat düğmesini sağ tıklayın. Ara’yı tıklayın. Arama alanına PowerShell yazın. Windows PowerShell’i sağ tıklatın. Yönetici olarak çalıştır’ı tıklayın.

PowerShell’e şu komutu yazınız. Enter tuşuna basınız.
Kod:
Get-AppxPackage -AllUsers| Foreach {Add-AppxPackage -DisableDevelopmentMode -Register "$($_.InstallLocation)\AppXManifest.xml"}
Dediğiniz şekilde yaptım ama böyle bir şey çıktı ve sorun hala devam etmekte

Dosya Ekleri

• Adsız.png
    Adsız.png
    97,8 KB · Görüntüleme: 39
@Batuhan YAŞAR Kullandığınız İşletim Sistemi Microsoft firmasının yayınladığı MSDN ISO kalıbı değil galiba. Bir web sitesinden indirip kurmuş olacaksınız ki indirdiğiniz ISO kalıbı içerisinde birtakım ayarlar yapılarak bazı şeyler silinerek veya devre dışı bırakılarak servis edilmiş olabilir. Lütfen son güncel Windows 10 sürümü kullanınız.

@Batuhan YAŞAR Kullandığınız İşletim Sistemi Microsoft firmasının yayınladığı MSDN ISO kalıbı değil galiba. Bir web sitesinden indirip kurmuş olacaksınız ki indirdiğiniz ISO kalıbı içerisinde birtakım ayarlar yapılarak bazı şeyler silinerek veya devre dışı bırakılarak servis edilmiş olabilir. Lütfen son güncel Windows 10 sürümü kullanınız.
Microsoft'un sitesinden Windows 10 indirme yöneticisn'i indirip internetten sanal key satın alarak aktifleştirdim "korsan" kullanım durumu yok

Dosya Ekleri

• Ek Açıklama 2019-05-07 014913.jpg
    Ek Açıklama 2019-05-07 014913.jpg
    115,5 KB · Görüntüleme: 29
Microsoft'un sitesinden Windows 10 indirme yöneticisn'i indirip internetten sanal key satın alarak aktifleştirdim "korsan" kullanım durumu yok

Her ihtimale karşı alt kısımda yer alan videoyuyu izleyip dener misin? Farklı bir ayar yaptıysan sisteme onu onarsın. Sonra verdiğim kodu denersin.

Kod:
https://www.youtube.com/watch?v=UWhfYliMZZ0

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı