Windows 10 için defragment yapan program önerisi

Zurnadürüm

Kilopat
Makaleler
22
Daha fazla  
Merhabalar,

Bu lanet NTFS diskimi parçalayarak çok yavaşlattı. Windows içinde olan Defrag ise çok yavaş. Bildiğiniz kullanışlı, hızlı ve ücretsiz defragmenter yazılım var mı?

Bir şey söyleyeyim. Piriform kurdumi fakat dosyları defreg yapacakken daha da parçaladı ve fragment %30'a çıktı.
Açıkçası ben defrag programlarında 3 seçenek görüyorum onları da yazdım. Priform'u bilgisayarı otomatik bilgisayarı kapatma özelliği olduğu için kullanıyordum :D Yoksa webde O&O daha kaliteli diye söyleniyor.

Açıkçası ben defrag programlarında 3 seçenek görüyorum onları da yazdım. Priform'u bilgisayarı otomatik bilgisayarı kapatma özelliği olduğu için kullanıyordum :D Yoksa webde O&O daha kaliteli diye söyleniyor.
1613376615908.png

Böyle duruyor hala. Kırmızılar parçalanmış bloklar değil mi?

Evet. Benim HDD'de hiçbir zaman bu kadar parçalanmış dosya görmedim ama. Sağlık kontrolü yapmanda fayda var.
Hep Windows 10 defrag ile yapmaya çalışıyordum ve programın kafası karışıyordu. En son bununla yapmayı denedim.
Evet. Benim HDD'de hiçbir zaman bu kadar parçalanmış dosya görmedim ama. Sağlık kontrolü yapmanda fayda var.
Sanırım işim büyük...

1613387631458.png

Son düzenleme:

Geri
Yukarı