Windows 10 ile macOS Dual Boot nasıl yapılır?

Hirok

Hectopat
Makaleler
1
Arkadaşlar, öncelikle hayatımda hiç işletim sitemi kurmadım ve Dual Boot diye bir şey varmış. Ben de Windows 10'un yanına macOS işletim sistemi kurmak istiyorum. Acaba bunu nasıl yapacağımı anlatan detaylı bir video tarzı bir şey var mı? Rehber olmazsa sevinirim, çünkü anlamam.

Rehber olmazsa sevinirim, çünkü anlamam.
Okuma yeteneğiniz mi yok, neden?

Kısa rehber, ister anlayın, ister anlamayın...
  • Bir diske macOS, diğerine de Windows 10 kurun.
  • macOS kurulu disk ile boot edin.
  • Clover veya OpenCore diğer diskteki Windows 10'u tespit edip listeleyecek.
  • Dual Boot sisteminiz oldu, tebrikler.
Bu kadar basit.

Video rehber de yolda...

Okuma yeteneğiniz mi yok, neden?

Kısa rehber, ister anlayın, ister anlamayın...
  • Bir diske macOS, diğerine de Windows 10 kurun.
  • macOS kurulu disk ile boot edin.
  • Clover veya OpenCore diğer diskteki Windows 10'u tespit edip listeleyecek.
  • Dual Boot sisteminiz oldu, tebrikler.
Bu kadar basit.

Video rehber de yolda...
Çok teşekkürler ama rehberi sadece yazılan yazılarda bazen detaylar atlanır da, sonra başıma bela olur diye istemedim. Çünkü cidden hiçbir deneyimim yok.

Ekran kartınız imzanızda yazdığı gibi GTX 1650 Super ise kullanmazsınız maalesef Apple ile NVIDIA arasındaki bazı sorunlardan dolayı. İşlemciniz APU olsaydı onun üzerinden kullanabilirdiniz.

Ekran kartınız imzanızda yazdığı gibi GTX 1650 Super ise kullanmazsınız maalesef Apple ile NVIDIA arasındaki bazı sorunlardan dolayı. İşlemciniz APU olsaydı onun üzerinden kullanabilirdiniz.
Bu bilgiyi ilk defa duydum hocam, teşekkürler.
Peki hocam ekran kartıma uyumlu ve sadece edit vs. işler için kullanacağım bir işletim sitemi öneriniz var mı?

Son düzenleme:

Geri
Yukarı