Windows 10 bilgisayara Dual Boot ile MacOS kurulumu nasıl yapılır?

Daha fazla  
Bilgisayarımda hem Windows hem de MacOS kullanmak istiyorum. Videolar izledim, birkaç forumda yazılar okudum fakat donanım uyumluluğu falan derken çok karmaşık geldi, pek bir şey anlamadım. Sistemimi yazıyorum, yardımcı olmak isteyen olursa çok memnun olurum;

Anakart: Gigabyte B450M S2H (BIOS vF63d).
İşlemci: Ryzen 3 2300X (4-CPUs, ~3.5GHz).
Bellek: 16GB 2400MHz RAM.
Ekran Kartı: Sapphire RX570 PULSE OC 4GB.
Disk (1): Corsair MP510 240GB M.2 SSD.
Disk (2): Seagate 1TB HDD.

Son düzenleyen: Moderatör:
Ekran kartınız Ventura ile uyumlu ancak Wi-Fi öğrenebilir miyiz? Uyumlu mu değil mi kontrol edelim. Bu arada GPU-Z'den fotoğraf atabilir misin?

Ekran kartınız Ventura ile uyumlu ancak Wi-Fi öğrenebilir miyiz? Uyumlu mu değil mi kontrol edelim. Bu arada GPU-Z'den fotoğraf atabilir misin?
1684266926681.png

Wi-Fi adaptörü olarak Tp-Link Tl-Wn725N (Realtek RTL8188EU Wireless LAN 802.11n USB 2.0 Network Adapter) kullanıyorum.
Anakartta Wi-Fi yok, Wi-Fi adaptör de belirtilmemiş. Ventura kurulumunu gerçekleştirebilirsiniz. HDD yerine SSD'den alan ayırın, HDD'de ağırlığı hissedersiniz. İyi forumlar.
Teşekkürler, fakat hala kurulumu nasıl yapacağımı bilmiyorum. Anlatabilirseniz veya açıklayıcı bir makale bırakabilirseniz çok iyi olur.

Şimdilik başlangıç için bu rehberi takip edebilirsin. Kurulum aşamasından önceki çoğu aşama anlatılıyor.

Şimdilik başlangıç için bu rehberi takip edebilirsin. Kurulum aşamasından önceki çoğu aşama anlatılıyor.
Teşekkür ederim. Peki kurulum anı ve kurulum sonrası ne yapmalıyım?

Kurulum aşamalarını şimdi paylaştım. Kurulum sonrası geriye temelde ses, USB olmadan boot etme ve ufak düzenlemeler kalıyor. Bunlar için:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Bunları takip edebilirsin.

Kurulum aşamalarını şimdi paylaştım. Kurulum sonrası geriye temelde ses, USB olmadan boot etme ve ufak düzenlemeler kalıyor. Bunlar için:
Bunları takip edebilirsin.
Tamamdır, yardımın için çok teşekkür ederim. Herhangi bir sorun yaşarsam yeni konu açmalı mıyım yoksa buradan sorabilir miyim?

Geri
Yukarı