Windows 10 indirme aracı son Windows versiyonunu mu indirir?

Untouchablee

Hectopat
Merhabalar. Windows 10 indirme aracı son Windows versiyonu olan 1903'ü mü indirir yoksa bir önceki versiyon olan 1809'u mu? Neden aklıma takıldı çünkü yukarıda güncelleştirmeye yarayan buton bulunmakta. İndirme aracı temiz kurulum yapmak için en son versiyon olan 1903'ü indirir, hemen güncelleştirin butonu da 1809'dan 1903'e geçiş yapmak için kullanılan butondur, değil mi?

1564237292725.png

Çözüm
İlk önce Güncelleştirme butonu 1809 1803 gibi sürümlerden 1903 sürümüne yükseltmek için var.
Microsoft'un sitesinden indirdiğiniz araç hep son sürümü yükleyecek olduğu için kuşku duymadan indirebilirsiniz.
Peki temiz kurulum yapmadan sadece yükseltme yapınca çoğu kişi performans kaybı oluyor diye bahsetmiş forumda. Çok bariz bir performans kaybı mı olur? İşimden dolayı temiz kurulum yaptıktan sonra kişisel ayarlarımı düzenimi ayarlamak zaman alıyor bu yüzden direkt olarak güncelleme yapmak daha cazip geliyor.

Peki temiz kurulum yapmadan sadece yükseltme yapınca çoğu kişi performans kaybı oluyor diye bahsetmiş forumda. Çok bariz bir performans kaybı mı olur? İşimden dolayı temiz kurulum yaptıktan sonra kişisel ayarlarımı düzenimi ayarlamak zaman alıyor bu yüzden direkt olarak güncelleme yapmak daha cazip geliyor.

Kusura bakmayın geç cevap veriyorum.
Evet, bazı kişiler ondan bahsetmişler lakin bende güncelleştirme aracı üzerinden güncellememi yaptım, herhangi bir sorun görmedim hatta ve hatta performans bile arttı diyebilirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı