Windows 10 inernet kesilmesi sorunu

NIRV4NA

Hectopat
Daha fazla  
Windows 8.1 kullanırken bilgisayarımı windows 10'a güncelledim. Fakat bazı sitelere girerken, aktivasyon linklerine falan tıklarken sayfa açılmıyor.. Ve ara ara internet bağlantısı yok hatası verip duruyor Sebebini bulamadım arkadaşlar yardımcı olursanız gerçekten çok sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Başlat tıklayın ve buraya CMD yazdığınızda arama sonucu olarak gelen Komut İstemi dosyasına sağ tıklayarak Yönetici Olarak Çalıştır seçeneği ile açınız. Açılan Komut İstemi penceresine aşağıdaki komutları sırası ile yazınız.
  1. Kod:
    netsh int ip reset a.txt

(Komutunu yazıp ENTER tuşuna basınız. Bazı bölümlerin sıfırlandığını ve karşılığında TAMAM yazdığınız teyid ediniz.)
  2. Kod:
    netsh winsock reset

(Komutunu yazıp ENTER tuşuna basınız. Winsock kataloğunun başarıyla sıfırlandığını teyid ediniz.)

3. Kod:
    netsh winhttp reset proxy

(Komutunu yazıp ENTER tuşuna basınız.)
  4. Kod:
    netsh advfirewall reset

5. Kod:
    ipconfig /flushdns

6. Bilgisayarınızı yeniden başlatarak kontrol ediniz.
Sisteminizde yüklü olan Antivirüs uygulamasını sistemden kaldırdıktan sonra test ediniz. Bütün ağ donanımlarınızı ve BIOS update işlemini yaparak kontrol ediniz. Ayrıca ADSL modem yazılımınızı da güncellemenizi öneririm.

Kardeşim dediklerinin hepsini yaptım PC'yi resetledim ama yolladıgım SSD'de sonuncu işlem hata verdi. Bu arada sorun devam etmekte, kablo takılı oldugu halde kablolu internet kesilip wi-fi ya bağlanıyor PC ( Aynı internet ).
Bu arada Windows 10'u yükledikten sonra bilgisayarım 8.1'e göre çok daha yavaş açılmaya başladı (i5 4210u - Gt750M).

cmd.jpg

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı