Windows 10 INF ile Wi-Fi Sürücüsü Yükleme

Makaleler
15
Daha fazla  
Merhabalar, Lenovo Ideapad 320-15ISK laptopumu hızlandırmak için 500 GB Evo 870 SATA 3 Samsung SSD aldım. Windows 10 v20H2'yi SSD'ye kurup temiz kurulum yapacağım. Fakat bu videonun 11. dakika 15. saniyesinde kablosuz ağ sürücüsü diye bir şey söylüyorlar. Anladığım kadarıyla cihazı kablosuz ağ özelliği, sürücü yüklü olmadığı için devre dışı durumda. Bu sürücü dosyasını nereden bulabilirim ya da sisteme uygun sürücü dosyasını yükleyeceğimi nereden öğrenebilirim? Şimdiden teşekkürler.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Son düzenleyen: Moderatör:
Windows 10 genelde sürücülerin tamamını kurulumda yükleyebilir. Bu videodaki gibi durumlar nadiren görülür. Videodaki bilgisayar ile senin bilgisayarın aynı olmadığı için videodaki deneyimin %100 aynısını yaşamayacaksın. Sürücüyü ise Lenovo resmi sitesinden ürünününü bulup destek/indirmeler bölümünden yükleyebilirsin.

WLAN yani Wi-Fi sürücüsü Windows Update ile kurulacaktır diye tahmin ediyorum. Ha kurulmazsa da sürücü burada: https://download.lenovo.com/consumer/mobiles/c5lw0daf07h4.exe. İndirdikten sonra çalıştırman yeterli.

Çok teşekkürler. Sorun yaşarsam bu linki kullanırım.

Windows 10 genelde sürücülerin tamamını kurulumda yükleyebilir. Bu videodaki gibi durumlar nadiren görülür. Videodaki bilgisayar ile senin bilgisayarın aynı olmadığı için videodaki deneyimin %100 aynısını yaşamayacaksın. Sürücüyü ise Lenovo resmi sitesinden ürünününü bulup destek/indirmeler bölümünden yükleyebilirsin.

Evet hocam, sanırım bu sorunu yaşama ihtimali değişiyor. Ben her ihtimale karşı sorayım dedim. Olmadı üstteki kişinin attığı linkten manuel kurulum yaparım. Cevap için teşekkürler.

Çok teşekkürler. Sorun yaşarsam bu linki kullanırım.

Evet hocam, sanırım bu sorunu yaşama ihtimali değişiyor. Ben her ihtimale karşı sorayım dedim. Olmadı üstteki kişinin attığı linkten manuel kurulum yaparım. Cevap için teşekkürler.

Wi-Fi sürücüsü yüklenmese dahi, Ethernet portu %99.9 çalışacaktır. Ethernet kablosuyla bağlanıp Windows Update yaparak sorunu giderebilirsiniz. Eğer Ethernet hattınız yoksa cep telefonundan USB tethering yaparak sürücü güncelleyebilirsiniz. Sürücüyü telefona indirip, bilgisayara USB ile aktararak kurabilirsiniz. Yani elinizde patlamaz çok çeşitli çözümler var :)

Wi-Fi sürücüsü yüklenmese dahi, Ethernet portu %99.9 çalışacaktır. Ethernet kablosuyla bağlanıp Windows Update yaparak sorunu giderebilirsiniz. Eğer Ethernet hattınız yoksa cep telefonundan USB tethering yaparak sürücü güncelleyebilirsiniz. Sürücüyü telefona indirip, bilgisayara USB ile aktararak kurabilirsiniz. Yani elinizde patlamaz çok çeşitli çözümler var :)

Çok mantıklı hocam, ethernet kablosuyla bağlamak hiç aklıma gelmemişti. Modemim hem kablosuz hem ethernet kablosu ile kullanılabiliyor. Laptop'u hep kablosuz ile kullandığım için aklıma gelmedi herhalde. Bir sorun çıkarsa bunu deneyerek halledeceğim teşekkürler. :)

Yeni konular

Geri
Yukarı