Windows 10 Intel WDM Ses Sorunu

glaitaht

Kilopat
Makaleler
2
Daha fazla  
Meslek
Bilgisayar Mühendisi
Merhabalar, yakın tarihte problemsiz bir şekilde kullandığım Lenovo marka Miix 2 10" modeli 2 si 1 arada tabletimden ses alamamaya başladım. Ses problemi ortaya çıkmadan önce sanıyorum ki Windows bir güncelleme yapmaktaydı. Çünkü hatırladığım kadarıyla film izlerken bir hayli yavaşlamıştı bilgisayarım.

Ses problemini ilkten sorun giderici ile gidermeyi denedim, sonuç alamadım. Sonrasında Intel WDM driver'ı silip eski modelden kurdum, yine sonuç alamadım. Recovery yaparak temizden eski sürücü kurduktan sonra Windows Update'i açtım, tekrar sonuç alamadım. Recovery modun kaybolacağını bilerek format attım ( Recovery yaparken CHKDSK işlemi başlamış farkında olmadan BOOT dosyaları zarar görmüştü.) Ayrı işlemlerle tekrar etmeme rağmen sonuç alamıyorum. Yaklaşık beşinci formatımı attım, sonuç alamamaya devam ediyorum, sanırım problem başka bir sürücüde. Şuanda temiz bir formatta internete bağlamadan yardımlarınızı bekliyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Driver Identifier yazılımı ile donanım taraması yaptırın. Açılan pencereyi buradan paylaşın. Bunun için ağ bağlantısına ihtiyacınız var. Ağa bağlamaktan sakınmayın. Çok düşük bir ihtimal sorun yaratır.

Ağı açtığım zaman direk güncelleme alıyor, elle hizmetlerden kapatsam problem olmaz umarım.

Programı indirdim, tarattığım zaman sürücüsüz olduğu için tanımlanmıyordu. Çok teşekkür ederim, elle arayıp aynı siteden indirmem işe yaramamasına rağmen programla saptayınca doğru linke yönlendirdi şuanda çalışıyor.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı