Windows 10 IRQL not less or equal Hatası

help2112

Hectopat
Daha fazla  
Öncelikle herkese merhaba. MSI marka bir laptopum var, cihazda Win10 yasal yollardan kuruldu eskiden yükseltme ile kurmuştum sonra mavi ekran hatası alınca sistemi temiz yeniden kurdum. İlk zamanlar sorun vs. yoktu ama PC ilk açarken sadece ama sadece ilk açarken IRQL Not Less or Equal hatası geliyor, %100 olup sistem açılıyor yeniden başlat vs. yapınca olmuyor sadece laptopu kapattıktan sonra oluyor. Harici USN vs hiçbir şey takılı değil. Cihazda SSD+HDD mevcut.

PC: MSI CX62 6QD-234XTR
Sistem: Windows 10 Home x64

Sadece bilgisayar yeniden açılınca yapıyor, onun dışında hata vermediği için servise yollamayı en son çare düşünüyorum saygılar.

Minidump dosyası:
İndir Yeni klasör rar

Sürüm : 1703

yardımcı olacak kimse var mı?

Dediklerinizin hepsini yaptım ama halen devam ediyor özellikle her ilk açışta artık o hatayı veriyor. Memtest yaptım hata çıkmadı sıfır hata. Başka öneriniz var mı neden kaynaklı olabilir?

Samsung SSD Magician kaldır, Wireless ve ethernet sürücünü güncelle, memtets yapıp sonucu paylaş.
Sosyalden DDU rehberindeki anlatımı uygulayıp güncel GPU sürücünüzü kurun. BIOS güncel değilse güncelleyin.

Son düzenleyen: Moderatör:
Farkındayım kardeşim eskiden arada bir yaparken artık her açılışta aynı hatayı veriyor ondan. Ekran resmini paylaşmadım çünkü memtest USB'den başladı ve hata bulmadı ama yinede istiyorsanız telefon kamerasından çekmeye çalışırım. Güncel dump dosyası:
İndir Minidump rar
Aradan kaç ay geçtiğinin farkında mısınız? Bu zaman kadar neredeydiniz?
Dediklerimizi yaptıysanız güncel dumpları paylaşacaksınız. Sonuçları istemişim sen kendi ağzınla söylüyorsun sonuç resmini paylaşın.

Son düzenleyen: Moderatör:
Dediklerinizin hepsini yaptım klasörün içine attım.
İndir Yeni klasör (3) rar
Folderlock veya newsofwares yapımcılı programları kaldırın. Defender kapatın. VPN yazılımlar kullanıyorsan kullanma kaldır. İmzamdan sistem tarama 1 ve 2 olanların sonuçlarını paylaş.
Memtest sonucunu 7.3 ile paylaşın.

IDM güncelle (Crack kullanma), Wireless sürücünü güncelle.
CCleaner'dan zamanlanmış görevleri devredışı bırak ve sil. Başlangıç kısmından da PromptService64.exe olanı bul ve devredışı bırak.
Başlat çalıştırdan(Win+R) services.msc'yi çalıştır oradan Windows search açık ve çalışıyor olduğuna emin olun değilse çalıştırın otomatik yapın.

Denetim masasından bunları kaldırın:
Adobe Flash Player 26 NPAPI
Adobe Shockwave Player 12.2
Allgemeine Runtime Files (x86)
IDM Crack 6.25 build 20
Intel(R) Rapid Storage Technology
Intel(R) ME UninstallLegacy
Intel(R) Chipset Device Software
Intel® Driver Update Utility
MSI Remind Manager
SHIFT
Sizing Options

DDU rehberine göre anlatımı uygulayıp güncel GPU sürücülerinizi yükleyin.

Bu dosyayı bul ve sil:
C:\Windows\FPContextMenu64.dll

İntel Chipset ve ME sürücünü laptop sitesinden güncelle, Adobe flash güncelle.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı