Windows 10 irql not less or equal sorunu

Daha fazla  
Windows 10 temiz kurulum yapıyorum. Kurulum bitip son ayarları yaparken açılmadan önce devamlı hata veriyor. Ya memory ile ilgili hata ya da "irql not less or equal" hatası bunlar gibi yemediğim hata kalmadı. Tek seferde düzgün format atamadım bir türlü, hep hata aldım. Sonunda bir şekilde kurulumu tamamlıyorum ama bu sorunlar bitmiyor. Birkaç defa format atmam gerekiyor veya sıfırlamam gerekiyor bilgisayarı anca öyle açabiliyorum. Sorun nerede ? Kendimde bir hata göremiyorum. Sistemim:

• Asus z170-a
  • Intel İ5 6600K 3.5 Ghz
  • 16 GB (2x8) HyperX Fury Black Series Ddr4 2133mhz Cl14 1.2v Xmp
  • XFX HD 6850 1GB 256 Bit Dual Fan

Sistemi sağlıklı bir şekilde açtığınız zaman bize minidump dosyalarını upload edin, sorununuzun kaynağına inelim.

Minidump klasörü yok. Formatı sonlandırırken yaşıyorum bu sorunu. Format tamamlanıp açılıyor ve kişisel ayarları yapacağım ekran gelmeden veya geldikten hemen sonra bilgisayar yeniden başlatılması gerekiyor diyor ve % 100 olduğunda da kendiliğinden başlatmıyor. Baştan 4-5 defa daha format atıyorum sonuncusunda hata almadan tamamlıyorum bir şekilde. En son format attığımda bilgisayarı sıfırla dedim öyle açabildim. 7-8 çeşit hata aldım önceki formatımda. Win 10 format atarken korkuyorum artık.

Konu başlığı da tam derdimi anlatacak şekilde değil çünkü sadece o hatayı almıyorum. En son aldığım hata oydu, aklıma o geldiği için onu yazdım.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı