Çözüldü Windows 10 IRQL_NOT_LESS_OR_EQUAL Hatası

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
İşletim sistemi
Windows 10
Çözüm
Ağ sürücülerini güncelle.
Vanguard hata vermiş, kaldır.
Bluestacks kaldır.

Diğer hatanın da sebebi ekran kartı sürücüsü.
DDU ile sürücüleri kalıntı kalmadan kaldır ve en son sürümü resmi site üzerinden kur, Experience üzerinden değil.

1620 sürümü BIOS güncellemen çıkmış.
Bluestacks kaldır.

DDU ile sürücüleri kalıntı kalmadan kaldır ve en son sürümü resmi site üzerinden kur, Experience üzerinden değil.

1620 sürümü BIOS güncellemen çıkmış.

Çözüm
Bluestacks kaldır.

Ağ sürücülerimi nerden güncelleyebilirim? Vanguardı kaldırıp tekrar yüklesem sorun çözülür mü? Ayrıca bluestacks denetim masasında yok silmiştim en son nasıl kaldırabilirim diğer dosyaları?

Ağ sürücülerini eğer Donanım Kimliği verirsen, veririm.
Bir dosyanın sebebi Vanguard, bir dosyanın da sebebi ekran kartı sürücüsü.
Dediğim iki işlemi de yapman lazım.
Ağa bağlanmak için kullandığım harici USB adaptörünü ve Realtek olanı yükledim. Vanguard kaldırdım ve sürücüleri DDU ile silip yeniden yükledim. BIOS güncellemesi için sistem bilgisini attım doğru olanını atabilirseniz sevinirim. Sağolun cevabınız için.

Dosya Ekleri

• donanım kimlikleri.PNG
    donanım kimlikleri.PNG
    22,4 KB · Görüntüleme: 39
  • anakart1.PNG
    anakart1.PNG
    5,9 KB · Görüntüleme: 22
BIOS burada.

Burada da Ethernet var.
10.50.511.2021 sürümünü indir.
Kurulumu da şöyle:
7-Zip ya da WinRAR ile ayıkla.
Eğer WinRAR ile ayıklarsan, ayıklamdan önce göreceğin ön izlemede .inf uzantılı dosyalar göreceksin.
Onlara ayıklama yaptıktan sonra sağ tık yapıp Yükle de yeterli.
Sonra da tamamlanana kadar bekle.

BIOS burada.

Burada da Ethernet var.
10.50.511.2021 sürümünü indir.
Kurulumu da şöyle:
7-Zip ya da WinRAR ile ayıkla.
Eğer WinRAR ile ayıklarsan, ayıklamdan önce göreceğin ön izlemede .inf uzantılı dosyalar göreceksin.
Onlara ayıklama yaptıktan sonra sağ tık yapıp Yükle de yeterli.
Sonra da tamamlanana kadar bekle.
Microsoft Update Catalog bu link ve diğer linkten indirmeye çalıştığım zaman chrome veya operada inmiyor. Yüklemeye çalıştığım zaman yeni bir pencere açıyor ve tıklanabilir bir cab dosyası karşıma çıkıyor. Tıklamaya çalıştığımda ise hiç bir şey olmuyor.

Geri
Yukarı