Windows 10 İşlemci Güç Yönetimi Ayarlama

Tas80

Hectopat
Daha fazla  
Windows 10 bilgisayarım da PUBG açarken ısı ölçer program olan speccy adlı programı da aynı anda açtım o anda avast virüs tehditi verdi. Sonrasında işlemci güç yönetimine girip ayarları biraz düşürmek ısıyı azaltmak istiyorum ama ne yazık ki aradıklarımı orada bulamadım. En yüksek işlemci durumu ve en düşük işlemci durumu ve de frekans ayarları yoktu baya araştırdım regedit denedim, boot'a girdim, sistem geri yüklemeyi de denedim ama hala aynı sorunla karşı karşıyayım bilinçli arkadaşlar bana yardım ederse gerçekten ama gerçekten çok mutlu olurum 1 gündür araştırıyorum. Alt tarafa screenshot atacağım.
1529516084866.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Ne yapmaya çalıştığınızı anlamadım. Sanırım dizüstü bir bilgisayarda PUBG oynuyorsunuz. Sisteminiz çok mu ısınıyor? Sıcaklıklar kaça kadar çıkıyor? Sistemin marka ve modeli nedir? Dizüstü bir bilgisayarda sistem bileşenlerini ciddi anlamda kullanan bir oyun oynadığınızda tabii ki sistem ısınacak. İşlemci ve grafik kartı kullanımı elbette ısınmaya yol açacaktır. İşlemci frekansı laptoplarda otomatiktir. Kullanıcının erişimine izin vermez. İşlemci frekanslarınızı düşürmek sisteminizi yavaşlatmaktan başka hiçbir işe yaramayacaktır. Cihaz gereğinden fazla ısınıyorsa temizlik termal macun sonrası altına bir de laptop soğutucu koyun. Kompakt sistem kullanıp, üzerinde oyun da oynayayım ama ısınmasın... Bana absürd geldi.

@swatcyp İşlemci kullanımını kısarak ısınmayı da azaltmak istemiş arkadaşımız sanırım.

Benim anlatmak istediğim bilgisayarım pubg oynarken ısınıyor bende işlemci güç yönetimi ayarlarından ghz hızını sınırlandırıyorum ve ısınma ortadan kalkıyor ama artık bunu yapamıyorum çünkü kullandığım o sekme artık orada yer almıyor benim anlatmak istediğim oradaki ayarları nasıl geri getirebilirim.

pubg de 70-80 ama bazen 80'in üzerine çıktığıda oluyor beni korkutan bu zaten sınırlandırmak istiyorum yani.
Bir Allah'ın kulu yok mu şu işin nasıl çözüldüğünü bilen ?

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı