Windows 10 işlemci kaynaklı donma ve takılma sorunları

iuluocak

Hectopat
Yer
Istanbul, Turkey
Daha fazla  
Öncelikle herkese merhabalar. Birkaç sorum olacak yardımlarınızı bilen arkadaşlardan bekliyorum. Sistem özelliklerimi en alt kısımda belirtmiş bulunmaktayım. Göreceğiniz üzere gayet zayıf bir işlemci kullanmaktayım ve bu aralar değiştirmem imkansız. İşlemci kaynaklı sistemde ufak takılmalar yaşıyorum. PUBG MOBİLE oyununda ekran kartım gayet yeterli olmasına rağmen çok çok düşük performans alıyorum ve donma sorunu yaşıyorum. Aklımdaki düşünce şu; Windows 10 kullanmak yerine modifiye edilmiş işlemci kullanım oranı oldukça azaltılmış Windows 7 "Lite" başlığı ile sunulan ve gayet güzel performans veren işletim sistemleri mevcut. Sizce bu gibi bir hamlenin bana faydası olur mu? En azından bir tık da olsa rahatlatır mı? Veya sizin işletim sistemi ve bu sorunları gidermem ile ilgili çözümleriniz, fikirleriniz neler? Aklıma takılan bir soru da şu; Mesela internet kafelerde birçok düşük işlemci ve ekran kartları ile maximum performans alıyorlar nasıl oluyor bu? Nasıl ben de elimdeki sistemi bu hale getirebilirim? Yardımcı olanlara şimdiden çok teşekkür ediyorum.

• Pentium G3260 3.30GHz
  • Kingston 16 GB RAM
  • AMD Radeon RX570 GAMİNG 4 GB
  • JD 120GB SSD

Son düzenleyen: Moderatör:
Bende de RX 570 var, SSD'miz de aynı, 8 GB RAM var bende işlemci ise İntel Xeon X3470 3.3 O.C bi' sıkıntı yok bende. Win 10 pro 64 bit kullanıyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı