Windows 10 "işlemci yok RAM yok" sorunu

emre demirkaynak

Hectopat
Meraba arkadaşlar. Bilgisayarımda işlemci yok RAM yok yazıyor. İşin kötü tarafı Specyy programında da "hizmet devre dışı olduğundan veya ilişkili etkin aygıt bulunamadığından hizmet başlatılamadı" hatası alıyorum. Isı değerlerini ölçemiyorum. İnternette çoğu kişinin sorununu çözen önerileri ve videoları tek tek denedim işe yaramadı sinirlerimi bozdu resmen. Dxdiag bölümünde de göstermiyor. Bir el atın size zahmet.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Kayıt defterinden olabilirmiş. "sfc /scannow" komutunu çalıştırmayı deneyin. Ayrıca Çalıştır'a msconfig yazarak "Tanılama başlangıcı" deyin.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Kayıt defterinden olabilirmiş. "sfc /scannow" komutunu çalıştırmayı deneyin. Ayrıca Çalıştır'a msconfig yazarak "Tanılama başlangıcı" deyin.
Onları da denedim kardeşim. BIOS'u da sıfırladım. Ama yine bi sonuca ulaşamadım maalesef.

Linke bak çözüm olabilir.

Sorun ile ilgili olarak C:\Windows\System32 klasörü içerisinde CMD dosyasini bulup

sag tiklayarak Yönetici Olarak Çalistir seçenegi ile açtiktan sonra SFC /SCANNOW komutunu çalistiriniz.

Islem tamamlaninca bilgisayarinizi yeniden baslatarak kontrol ediniz.

Bunu denedin mi? Windows 10 bu konuda masum çıktı.

Sorun ile ilgili olarak C:\Windows\System32 klasörü içerisinde CMD dosyasini bulup

sag tiklayarak Yönetici Olarak Çalistir seçenegi ile açtiktan sonra SFC /SCANNOW komutunu çalistiriniz.

Islem tamamlaninca bilgisayarinizi yeniden baslatarak kontrol ediniz.

Bunu denedin mi? Windows 10 bu konuda masum çıktı.
Evet bunu da denedim. Çoğu kişi bu şekilde sorununu çözerken benim bilgisayarda işe yaramıyor.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı