Windows 10 ISO boyut farkı

arifyldrm099

Picopat
Merhaba arkadaşlar Microsoft'un kendi sitesinden Windows 10 indirdim fakat diğer linklerde ve farklı programlarda 4-5 GB boyutunda fakat Microsoft'tan indirdiğim MCT programı 3.53 GB indirdi. Sizce bir sorun olur mu yoksa normal mi?

Evet oradan indirdim. Her neyse bu sorun değilmiş ben Rufus'la USB'yi şekillendirdim ISO'yu içine attım PC'de açmak istedim flashı yüklenmiş mi diye bana hata verdi diski biçimlendir diye.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Kankam bu videoya göre USB'ni hazırlayabilirsin veyahut da YouTube'da bir sürü video var.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Kankam bu videoya göre USB'ni hazırlayabilirsin veyahut da YouTube'da bir sürü video var.

Aynısını yaptım zaten fakat flashı açmak istedim ve disk biçimlendirilmemiş falan yazdı.
Aynısını yaptım zaten fakat flashı açmak istedim ve disk biçimlendirilmemiş falan yazdı.

@Silinen üye imdat yardım lazım.

O benim de dikkatimi çekti. Recep Baltaş, rehberlerinde Windows 10'un 4GB üstü olduğu için Rufus programının NTFS olarak belleğe yazacağını söylüyor fakat Windows'un kendi sitesinden indirdiğim ISO dosyaları 4GB altında olup Rufus programı belleğe FAT32 olarak yazıyor.

Windows 10 yükleme aracı ile kolaylıkla ISO dosyasını indirip sonrada USB'ye yazdırabilirsin herhangi ek bir programa gerek kalmadan. Hatırladığım kadarıyla Windows 10 yükleme aracı FAT32 olması için dosyayı sıkıştırıyordu. Herhangi bir sorun olmaz daha bir ay önce bu şekilde temiz format attım.

Yeni konular

Geri
Yukarı