Çözüldü Windows 10 ISO içindeki Setup.exe ile format atılır mı?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

koray105

Kilopat
Makaleler
1
Yer
İzmir
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Ryzen 5 1600, GTX 1060, 16 GB RAM, MSI X370 GAMING Pro Carbon.
ISO'yu açınca içerisinde setup.exe falan var hiç denemedim sadece meraktan soruyorum ona basarsak ne oluyor?

Çözüm
Kurduğunuz sürüme bağlı olarak nasıl kurulacağı değişir. Program size 3 seçenek sunuyor:
  • Dosyaları ve uygulamaları koruyarak bir üst sürüme yükseltme yapma
  • Sadece dosyaları koruma
  • Hiçbir şey
Sizin format dediğiniz seçenek ise hiçbir şey seçeneği oluyor ancak bunun temiz kurulum kadar sağlıklı bir islem olduğunu söylememem.
Kurduğunuz sürüme bağlı olarak nasıl kurulacağı değişir. Program size 3 seçenek sunuyor:
  • Dosyaları ve uygulamaları koruyarak bir üst sürüme yükseltme yapma
  • Sadece dosyaları koruma
  • Hiçbir şey
Sizin format dediğiniz seçenek ise hiçbir şey seçeneği oluyor ancak bunun temiz kurulum kadar sağlıklı bir islem olduğunu söylememem.

Çözüm
ISO'yu açınca içerisinde setup.exe falan var hiç denemedim sadece meraktan soruyorum ona basarsak ne oluyor?
ISO içinden setup ve diğer dosyalar çıkarılıp format atılabiliyor ancak tavsiyem BIOS ayarlarından formatlamanız olacaktır, öylesi daha sağlıklı olur diye düşünüyorum.

Hayır. Sadece yükseltme yapılabilir. Örnek veriyorum. Windows 10 işletim sistemine sahipseniz ve bilgilerinizin silinmesini istemiyorsunuz. Windows 11 kurmak istiyorsunuz ama. Bu zaman Windows 11 ISO dosyasında bulunan setup.exe dosyasını açıp yükseltme yapabilirsiniz. Bu zaman hiçbir bilginiz silinmez. C içerisinde Windows.old isimli bir klasör oluşur.

Windows 10 kullanıp Windows 10 ISO dosyasını açıp setup.exe ile kurmayı denerseniz tekrar Windows 10 kurar ancak temiz kurulum işlevi görmez. USB belleğiniz yok ya da veriler silinmeden geçmek istiyorsanız kullanmanızı öneririm eğer temiz kurulum yapmak istiyorsanız etkili bir yöntem değil.

Geri
Yukarı