Windows 10 ISO yüklü USB'yi her açılışta Boot ediyor

Yavru Kedi

Decapat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Arkadaşlar ben UEFI Windows 10 kurulum ISO'lu USB yükledim sonradan lazım olur diye BIOS'dan bir çalışıyor mu diye denedim. Sonra yeniden önceki Windows 10'uma geçtim, yarın kendisi USB'den Boot etti. BIOS'dan yeniden önceki Windows 10'a geçtim, aynısını hep tekrarlıyor. Bunu nasıl çözeceğim? USB'nin içindeki ISO'yu da silmek istemiyorum ve laptoptan çıkartmak da istemiyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
BIOS ayarları içinde Boot menü var oradan Win 10 kurulu diski 1. sıraya getirmeniz gerek
buna benzer bir menüdür buradaki sıraya göre boot edecektir kendi isteğine göre ayarlarsın

Dosya Ekleri

• Boot-Menu-min.jpg
    Boot-Menu-min.jpg
    130,6 KB · Görüntüleme: 29
Hayır ben USB'yi Boot etmeceğim bir ara format olursa şimdidan yükledim ama her açılışta kendisi otomatikman Boot ediyor USB'yi ne yapmalıyım ben USB'ye başka şeyler yükleyeceğim ama ISO var bir de USB'yi Boot ediyor BIOS ne yapmalıyım?
Anladığım kadarıyla Windows USB içinde kruulu.

Hayır benim widows 10'un var legacy işte ona bir şey olursa UEFI'lı Windows 10 ile format atarım diye Windows 10 UEFI isosunu USB'ye attım ama bilgisayar ben USB'yi Boot etmeden kafasına göre her açılışta USB'deki ISO'yu Boot ediyor işte onun çözümü var mı?

Yeni konular

Geri
Yukarı