Windows 10 isteğe bağlı güncelleme kurulmalı mı?

Bu güncellemeyi bende bir türlü kuramadım 1 haftadır ne yaptıysam başaramadım manuel yüklemeyi denedim olmadı sorun giderme denedim olmadı windows update veri tabanı onardım yine olmadı indiriyor daha sonra yükleniyor %100 geliyor sonra hata veriyor hata kodundan da bir şey çıkmadı yöntemleri denememe rağmen. Bu güncelleme ile beraber bir üst mesajda arkadaşın yazdığı framework updatesi gelmişti benim sistem için olan kodu kb4580419 bunu yükledi ondan sonra bu kb4580364 güncellemesi bir türlü yüklenmedi ilk framework yükledi diye bunu yüklemiyor sanırım ikisi ayrı güncelleştirme olmasına rağmen yüklemiyor. Güncelleme kodu da diğerinden yüksek bundan kaynaklı olabilir mi? Kb4580419 framework güncelleştirmesini kaldıramıyorum da kaldırma seçeneği yok var mı bir çözüm? Şuan sistem 20h2 19042.572 versiyonda.

Bu güncellemeyi bende bir türlü kuramadım 1 haftadır ne yaptıysam başaramadım manuel yüklemeyi denedim olmadı sorun giderme denedim olmadı windows update veri tabanı onardım yine olmadı indiriyor daha sonra yükleniyor %100 geliyor sonra hata veriyor hata kodundan da bir şey çıkmadı yöntemleri denememe rağmen. Bu güncelleme ile beraber bir üst mesajda arkadaşın yazdığı framework updatesi gelmişti benim sistem için olan kodu kb4580419 bunu yükledi ondan sonra bu kb4580364 güncellemesi bir türlü yüklenmedi ilk framework yükledi diye bunu yüklemiyor sanırım ikisi ayrı güncelleştirme olmasına rağmen yüklemiyor. Güncelleme kodu da diğerinden yüksek bundan kaynaklı olabilir mi? Kb4580419 framework güncelleştirmesini kaldıramıyorum da kaldırma seçeneği yok var mı bir çözüm? Şuan sistem 20h2 19042.572 versiyonda.

Sırf yükleyemedim diye format attım ben bu seferde bir üst güncelleme aynı hatayı verıyor..

Ben de çözemedim daha kasım toplu güncellemesi geldi geçenlerde o geldikten sonra bu güncelleme yok oldu ama kasım güncellemesinde de aynı hata veriyor denemediğim yol kalmadı çözüm yok.

Valla kasım güncellemesinide format atarak yükledim anlamadım bu işi bir yerde bir hata var ama çözemedim.. Her aylık güncellemede format atar oldum :(

Bu güncelleme gelene kadar bir sorunum yoktu windows 10 u kuralı 3-4 sene oldu sorun yaşamadım format atmadım hala da niyetim yok bakalım çözebilecek miyiz :)

Bu güncelleme gelene kadar bir sorunum yoktu windows 10 u kuralı 3-4 sene oldu sorun yaşamadım format atmadım hala da niyetim yok bakalım çözebilecek miyiz :)

Üstadın biri şöyle yazmış istersen bi dene ,
sfc /scannow ve DISM /Online /Cleanup-Image /CheckHealth, DISM /Online /Cleanup-Image /ScanHealth, DISM /Online /Cleanup-Image /RestoreHealth komutlarını teker teker komut isteminde çalıştırın, yeniden başlattıktan sonra tekrarlayın ve bunu birdaha yapın, sonra tekrar güncellemeyi deneyin

Üstadın biri şöyle yazmış istersen bi dene ,
sfc /scannow ve DISM /Online /Cleanup-Image /CheckHealth, DISM /Online /Cleanup-Image /ScanHealth, DISM /Online /Cleanup-Image /RestoreHealth komutlarını teker teker komut isteminde çalıştırın, yeniden başlattıktan sonra tekrarlayın ve bunu birdaha yapın, sonra tekrar güncellemeyi deneyin
Onları denedim hocam fazlasını da denedim fayda sağlamadı. Windows sorun giderici sorun yok olarak gösteriyor ama manuel olarak sorun gidericiyi indirdiğimde sorun bulup onarıyor çözüldü diyor ancak değişen bir şey yok ek olarak bits'în (akıllı arka plan aktarım hizmeti) sorun giderme programını indirdim service registration is missing or corrupt diyor onarmıyor yani bits hizmetinde sorun var hizmetlerden kontrol ettiğimde pc ilk açılışta çalışıyor ve otomatik halde ancak 2 dakika sonra elle başlat moduna giriyor ve hizmet duruyor sorun tamamen bits hizmeti ile alakalı yani. Manuel olarak otomatiğe alıp başlatsam da çalışıyor 2-3 dakika sonra tekrar hizmet duruyor elle başlat moduna dönüyor ve duruyor. Güncelleştirmeyi yükle dediğimde sorunsuz indiriyor yükleniyor kısmında %20 kısmına kadarda normal geliyor daha sonra %20 den direk %100 e atlayıp hata veriyor baya bir yol denedim ama çözemedim. Bu hizmeti tamamen onarmanın veya başka bir sistemden dosyaları alıp değiştirmenin bir yolu var mı? Sorunu yaratan bu hizmet bence.

Üstadım valla çok konulara baktım tek tek okudum denedım ama ben bulamadım inşallah sen bulursun ben çözümü formatta buldum. İnsallah aralık guncelemesı geldıgındede format atıcaksam kapatacam butun guncellemelerı artık yeter her guncellemede format atmaktan sıkıldım valla ama genede bende aynı konuyu arastırıyom bulursam mutlak haber verırım kardeşim...

Yeni konular

Geri
Yukarı