Windows 10 kapanmıyor, uyku moduna giriyor

GothLies

Hectopat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Arkadaşlar birkaç gündür bir sorunla karşı karşıyayım, bilgisayarım Asus X550VX.
Windows 10 yüklemesini UEFI ile ben yapmıştım ve yaklaşık 7 aydır sorunsuz kullanıyordum ta ki birkaç gün öncesine kadar. Yaptığım son guncellemeden sonra oldugunu dusunuyorum ama emin de değilim. Bilgisayarı yeniden başlattıgımda veya kapatıp açtığımda bilgisayar uyku modundaymış gibi ne kadar uygulama varsa hepsini karşıma geri getiriyor. Örnek veriyorum Chrome'u kapatıyorum, tekrar açtığımda 5-6 tane sekmesıyle beraber geliyor. Belgelerimi önceden açıp kapatmış oluyorum diyelim ki. Bilgisayarı kapatıp açtıgımda o kapatma komutu işlememiş oluyor sanki kendini geriye sarıyor gibi, saçma sapan bir şey. Sebebi ne olabilir? Yardımlarınızı bekliyorum. Bu arada Chrome'da kaldıgım yerden devam et komutu açık değil, onu da söyleyeyim. Yani onunla hiçbir ilgisi yok.

konu aktif

Hizmet aşkı diyelim ona. :D
  • "Başlat" düğmesini seçin, ardından "Ayarlar" ı seçin.
  • "Sistem" i seçin.
  • "Güç ve uyku" yu seçin.
  • "Uyku" ayarının istenen bir değere ayarlandığından emin olun.
  • "Ek güç ayarları" bölümüne göz atın.
  • Seçtiğiniz seçeneğin yanındaki "Plan Ayarlarını Değiştir" i seçin.
  • "Gelişmiş güç ayarlarını değiştir" i seçin.
  • "Multimedya ayarları"> "Ortam paylaşımı yaparken"> "Rölanti uyku halini önle" olarak ayarlayın.

teşekkür ederim mesajınızı yeni gördüm fakat sorunu çözdüm chrome yuzlerce virüsle doluymuş chromeu sildim şuan mozilla kullanıyorum ^^

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı