Çözüldü Windows 10 kapatma ve yeniden başlatma işlemi uzun sürüyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

John B

Centipat
Daha fazla  
1 hafta önce Windows 11'den Windows 10'a temiz kurulum ile geçtim, geçtiğimden beri ne zaman bilgisayarı kapatsam veya yeniden başlatsam tahmini 3-4 dk içinde kapanıyor veya yeniden başlatılıyor. Bilgisayar açılırken bir sorun yok, normal hızında açılıyor. Neyden kaynaklanıyor olabilir acaba?

Çözüm
Sürücüleri güncelleyin. Bios update yapın.
Güncel hocam, sorunun ondan kaynaklandığını sanmıyorum. Hâlâ aynı.

Çözüldü.
Nasıl yaptım?: Wise Registry Cleaner uygulamasını indirip "Sistem Ayarlama" kısmından ayar çektim. Böylece sorunum çözüldü.
1 hafta önce Windows 11'den Windows 10'a temiz kurulum ile geçtim, geçtiğimden beri ne zaman bilgisayarı kapatsam veya yeniden başlatsam tahmini 3-4 dk içinde kapanıyor veya yeniden başlatılıyor. Bilgisayar açılırken bir sorun yok, normal hızında açılıyor. Neden kaynaklanıyor olabilir acaba?

Format sonrası normal bende de oluyor o Update'den kaynaklanıyor olabilir.

Format sonrası normal bende de oluyor o Update'den kaynaklanıyor olabilir.
resim_2022-06-16_203617676.png

"Güncelsiniz" yazıyor ama sorun hâlâ devam ediyor.

Sürücüleri güncelleyin. Bios update yapın.
Güncel hocam, sorunun ondan kaynaklandığını sanmıyorum. Hâlâ aynı.

Çözüldü.
Nasıl yaptım?: Wise Registry Cleaner uygulamasını indirip "Sistem Ayarlama" kısmından ayar çektim. Böylece sorunum çözüldü.

Son düzenleme:
Çözüm
Konuyu hortlatmak istemedim ama farklı bir sorun da buna sebep oluyor. "Win 10 Bazı ayarlar kuruluşunuz tarafından yönetilir" hatası. Bu çözümü uyguladım ve "yeniden başlatma" PC yi ilk kurduğum zamanki gibi eski hızlı açılışa döndü. Alıntıdır :

Bu hatayı genelde windows ayaralar kısmında görürsünüz ve çözümü de kolaydır.

Çözüm:

İlk olarak CMD'yi yönetici olarak açınız.
CMD'yi yönetici olarak açtıktan sonra aşağıdaki komutları girin.
reg delete "HKCU\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Policies" /f
reg delete "HKCU\Software\Microsoft\WindowsSelfHost" /f
reg delete "HKCU\Software\Policies" /f
reg delete "HKLM\Software\Microsoft\Policies" /f
reg delete "HKLM\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Policies" /f
reg delete "HKLM\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\WindowsStore\WindowsUpdate" /f
reg delete "HKLM\Software\Microsoft\WindowsSelfHost" /f
reg delete "HKLM\Software\Policies" /f
reg delete "HKLM\Software\WOW6432Node\Microsoft\Policies" /f
reg delete "HKLM\Software\WOW6432Node\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Policies" /f
reg delete "HKLM\Software\WOW6432Node\Microsoft\Windows\CurrentVersion\WindowsStore\WindowsUpdate" /f
İşlem bittikten sonra bilgisayarınızı yeniden başlatın.

Ben böyle yaparak çözmüştüm hocam sanırım kayıt defteri ayarlarını silip yeniden oluşması için sistemi restartlıyoruz."
Sorunumu bu şekil hallettim.

Yeni konular

Geri
Yukarı