Windows 10 KB5003214 Güncellemesi (21H1, 20H2 ve 2004) Yayınlandı!

Windows 10 21H1, 20H2 ve 2004 sürümleri için isteğe bağlı olan KB5003214 güncellemesi çıktı.

1622022722817.png

Yenilikler:
  • Haberler ve İlgi Alanları artık görev çubuğunuzda.
1622022554903.png

• Microsoft, kullanıcıların görev çubuğuna sabitlenmiş Android uygulamalarını başlatmasını engelleyebilecek bir sorunu düzeltildi.
  • Dokunmatik aygıtın çalışmasını engelleyen başka bir hata düzeltildi.
  • Microsoft, öğe masaüstünden kaldırıldıktan sonra öğelerin masaüstünde görünmesine neden olan bir sorunu da gidermiştir.
  • Bu kritik düzeltmelere ek olarak, Windows 10'un en son güncellemesi video oynatma sorunlarını da giderir. Bu sorun, kullanıcılar yüksek dinamik aralıklı (HDR) ekrandan yerleşik HDR olmayan ekrana geçtiğinde gözlendi.
  • Ses ve Bluetooth sorunlarını ele alındı.
  • Konum hizmetinin masaüstünde çalışmasını engelleyen bir sorunu giderir.
  • Dokunma girişi için belleği düzgün yönetemeyen bir sorunu giderir.
  • Performans iyileştirmeleri.
Kaynak: Windows 10 KB5003214 (21H1, 20H2) released with important changes

Yeni gelen görev çubuğundaki hava durumu bildirimi bende bulanık görünüyor. Aynı durumu yaşayan var mı?

1920x1080 çözünürlüklü 15" 9. nesil bir dizüstüm var. %115 ölçek ile kullanıyorum. KB5003214 güncellemesi ölçekten dolayı büyük sorun yarattı.
Özellikle görev çubuğunda bildirim alanı (tarih, ses, Wi-Fi simgelerinin bulunduğu kısım).

Simgeler birbiri üzerine biniyor, bazen tamamen kayboluyor, bazen daralıyor, bazen genişliyor, tam bir delirme hali.

Ölçeksiz kullandığımda ise sorun yok ancak bana uymadığından güncellemeyi kaldırdım.
Benzer sorunu yaşayan olursa suçluyu işaret ettim, bilgisine.

Son düzenleyen: Moderatör:
Optimus'un sürüsüne bereket -Microsoft kaynaklı- hataları var. Yamalı bohça gibi işletim sistemi oldu, bir menüyü açıyorsunuz antik çağdan kalma bir arayüze geçiyor. Oradan bir tuşa basıyorsunuz hop bir anda yeni ama işlevsiz, eksik bir arayüze atlıyor. Daha görev yöneticisinin bile karanlık tema desteği yok.

Ee, Microsoft ne yenilik sundu dersiniz?
-Görev çubuğuna haber bölümü.

Hangi hatalarla mı uğraştı dersiniz?
-Dokunmatik aygıt, konum hizmeti.

Cidden artık iş kullanımı için belli noktalarda gerekmese Windows'un yüzüne bakasım gelmiyor.

1920x1080 çözünürlüklü 15" 9. nesil bir dizüstüm var. %115 ölçek ile kullanıyorum. KB5003214 güncellemesi ölçekten dolayı büyük sorun yarattı.
Özellikle görev çubuğunda bildirim alanı (tarih, ses, Wi-Fi simgelerinin bulunduğu kısım).

Simgeler birbiri üzerine biniyor, bazen tamamen kayboluyor, bazen daralıyor, bazen genişliyor, tam bir delirme hali.

Ölçeksiz kullandığımda ise sorun yok ancak bana uymadığından güncellemeyi kaldırdım.
Benzer sorunu yaşayan olursa suçluyu işaret ettim, bilgisine.
Bende de aynı sorun oldu maalesef. İki defa kurdum kaldırdım olmadı.
Görev çubuğuna sağ tıkladıktan sonra haberler ve ilgi alanları kısmında simge ve metin göster veya yalnızca simge göster deyince ben de sorun düzeldi.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı