Çözüldü Windows 10 KB5015807 güncellemesi 1 haftadır yüklenmiyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

claudespeedtr

Hectopat
Daha fazla  
KB5015807 güncellemesi 1 haftadır yüklemeye çalışıyorum %100 olunca hata veriyor. İşletim sistemim Windows 10 19044.1766 sürüm.

1659102052545.png

1659102136688.png

1659102185217.png

1659102060243.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bende de aynı sorun vardı bakmadıgım forum kalmadı. Videodaki 2. seçenektekileri yapınca düzeldi.
Problemi kendim çözdüm. Windows 10 ISO dosyasını indirdim. Setup dosyasına tıklayarak kurulumu başlattım. Burdan güncelleştirmeleri yüklemeden Windows'u kur seçeneğine tıkladım. Bir sonraki seçenekte de dosya ve klasörlerimi saklayarak yeniden yüklemeyi yap dedim. Bu yöntem bir nevi Windows'un dosyalarını onarıyor. Kurulum tamamlandıktan sonra güncelleme yüklendi. Ayrıca Ayarlar>Sistem>Depolama kısmından da Yerel Disk içerisinde bulunan Windows Old klasörünü de temizledim.
Windows Update onarmayı deneyin.

Olmazsa CMD'yi yönetici olarak çalıştırın. Ardından alt kısımda verdiğim kodları sırası ile girin. Ardından sistemi yeniden başlatıp tekrar deneyin. Güncelleme işlemini durdurmayı unutmayın ama. Güncelleme işlemini durdurmazsanız komutlarını çalıştırmanıza iniz vermeyebilir.

Kod:
sfc /scannow
DISM /Online /Cleanup-Image /CheckHealth
DISM /Online /Cleanup-Image /ScanHealth
DISM /Online /Cleanup-Image /RestoreHealth

Windows Update onarmayı deneyin.

Olmazsa CMD'yi yönetici olarak çalıştırın. Ardından alt kısımda verdiğim kodları sırası ile girin. Ardından sistemi yeniden başlatıp tekrar deneyin. Güncelleme işlemini durdurmayı unutmayın ama. Güncelleme işlemini durdurmazsanız komutlarını çalıştırmanıza iniz vermeyebilir.

Kod:
sfc /scannow
DISM /Online /Cleanup-Image /CheckHealth
DISM /Online /Cleanup-Image /ScanHealth
DISM /Online /Cleanup-Image /RestoreHealth
Yaptım bunları. Update sorun gidericisini de çalıştırdım bir hata bulamadı.

KB5015807 güncellemesi 1 haftadır yüklemeye çalışıyorum %100 olunca hata veriyor. İşletim sistemim Windows 10 19044.1766 sürüm.

Eki Görüntüle 1467695

Eki Görüntüle 1467697

Eki Görüntüle 1467698

Eki Görüntüle 1467696

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

Bende de aynı sorun vardı bakmadıgım forum kalmadı. Videodaki 2. seçenektekileri yapınca düzeldi.

Problemi kendim çözdüm. Windows 10 ISO dosyasını indirdim. Setup dosyasına tıklayarak kurulumu başlattım. Burdan güncelleştirmeleri yüklemeden Windows'u kur seçeneğine tıkladım. Bir sonraki seçenekte de dosya ve klasörlerimi saklayarak yeniden yüklemeyi yap dedim. Bu yöntem bir nevi Windows'un dosyalarını onarıyor. Kurulum tamamlandıktan sonra güncelleme yüklendi. Ayrıca Ayarlar>Sistem>Depolama kısmından da Yerel Disk içerisinde bulunan Windows Old klasörünü de temizledim.

Çözüm
Ah be dostum bu işlemi hiç yapmasaydın keşke. Windows'u tekrar üstüne kurunca çok kötü oluyor. Driver'lar çakışıyor ve Windows hiç stabil çalışmıyor. Benim başıma geldiği için biliyorum ve yazıyorum. Denetim masasını açardım, sorun giderme bölümünden Windows update ile sorunları gider kısmından denerdim. Sorun çözülmezse CMD'yi admin olarak çalıştırıp sfc /scannow komutu ile denerdim. Yine olmazsa Windows'un imaj dosyalarını PowerShell'i admin olarak çalıştırıp ondan düzeltmeye çalışırdım. Belki eksik bir şey olabilirdi. Yine bunlar olmadıysa manuel update kurmayı denerdim. Windows'u tekrar üstüne kurduğun için formatlamanı kesinlikle öneririm. Windows'un sorunlarını ancak formatla çözersin.
Windows'un KB5015807 güncellemesini ben sorunsuz kurdum. Ben sorun yaşamıyorum normalde konuya dahil olmayacaktım ancak bu işlemi yaptığın için yol gösterme niteliğinde yazma gereği duydum.

Dosya Ekleri

• 1659448312779.png
    1659448312779.png
    153,5 KB · Görüntüleme: 16

Geri
Yukarı