Windows 10 kendi kendine güncelleme yapıyor

laislabonita

Hectopat
Yer
Gabon
Daha fazla  
Merhaba Technopat yazarları, benim bir derdim var... Yazmadığım forum girmediğim site kalmadı. Artık bilgisayar kullanmak benim için çile haline geldi yeni aldıgım bilgisayarımdan tiksiniyorum. Şu mübarek ramazan ayında derdimi çözecek arkadaştan Allah razı olsun...

Sürüm: Windows 10 sl 20h2.

bütün güncellemeler kapalı her yerden kapattım 16 yıllık Windows işletim sistemi deneyimimde böyle bir bela görmedim.

Benim onayım olmadan hatta haberim bile olmadan Windows 10 sl 20H2 sürüm işletim sistemi kafasına göre ben kullanırken güncelleme yapıyor. Güncelleme yaparken de işlemci ısınması tavan yapıyor derece 90-95 arası hiç kullanmadığım halde geziniyor sırf Windows zart zurt güncellemesini yüklüyor diye sırf!

Her gün güncelleme yapıyor. Bilgisayar kullanılamaz halde! En ufak bir haber sitesinde işlemcim stabil 35-45 çalısırken birden fırlıyor arkada hiçbir program açık değil, hiçbir işlem dönmüyor. Ancak güncelleme bu hale sokuyor. Resmen laptopumun canı çıkıyor!

Windows Defender zeka güncellemesi.
Sürücü güncelleştirmesi.

Fotoğrafta da belirttim her gün aldıgını.

Ekran görüntüsü 2021-04-28 030910.png

Bu da bir önceki aynı konum, Windows 10 haberim olmadan güncelleme alıyor

Son düzenleyen: Moderatör:
Windows Defender'ı komple devre dışı bırakın. Hatta silmek için birkaç video da var göz atın onlara. Ardından derdiniz çözülür. He bir de Windows'un internet bağlantısını kesebilirsiniz. Yani zaten pek bir işe yaradığı yok.

Yüklediği tüm güncellemeler Windows Defender güncellemesi. Bu kadar şikayetçi iseniz Kaspersky indirin.
Şimdi ben herhangi bir AV programı aboneliği satın alsam Defender Güncellemesi almayacağım doğru mudur? Ayrıca yanlızca defender değil birde kalite güncelleştirmeside alıyorum. Buyrun;

Windows 10 haberim olmadan güncelleme alıyor
Defender'dan acilen kurtulun. Microsoft Autoruns ile kapatabilirsiniz.
Allah razı olsun kardeşim hemen programı indiriyorum gelişmeleri seninle paylaşacağım.

Geri
Yukarı