Windows 10 Key güvenilir mi?

Güvenilir, buradan "3 şubat 2023" tarihinde 1 adet "Windows 11 Pro Lisans Key"i 129,90 TL'ye almıştım, 5-10 dakika sonra mailine key geliyor.

Nedendir bilmiyorum ama Windows kurulumunda ürün kimliğim yok diyorum ve lisanslı kullanıyorum.

Deneme lisansıdır o.

Winver'den baktım Windows 10 Home işletim sistemi hocam. Evet benim hatam yanlışlıkla Pro sürüme bakmışım ancak Pro veya Home olsun gibi bir takıntım yok.

Winver'de hangi Windows sürümü yazıyoprsa onun keyini almak zorundasın. Windows 10 Home olan isşletim sisteme Pro alamazsın etkinleştirmez.

Hayır sadece OEM veya Retail key satın al ve hangi sürümü kullanıyorsan o sürümü al. (Windows 10 Home veya Pro gibi)
Hocam yakın zamanda format atacağım, attıktan sonra da Windows etkinleştireceğim, lisans önerir misin bana(Windows 11 Pro). Bu arada MAK key nedir ve oem ile retail farkı ne?

Hocam yakın zamanda format atacağım, attıktan sonra da Windows etkinleştireceğim, lisans önerir misin bana(Windows 11 Pro). Bu arada MAK key nedir ve OEM ile Retail farkı ne?

OEM öneririm. MAK genelde patlıyor. OEM anakarta gömülüyor. MAK ise birden fazla kişi kullanabiliyor. Genelde şirketler alır bunu. Retail ise Microsoft Store'da satılan anahtardır. Başka bilgisayarlara taşınabilir.

OEM öneririm. MAK genelde patlıyor. OEM anakarta gömülüyor. MAK ise birden fazla kişi kullanabiliyor. Genelde şirketler alır bunu. Retail ise Microsoft Store'da satılan anahtardır. Başka bilgisayarlara taşınabilir.
Retail en karlısı mı yani? OEM alırsam her temiz kurulumdan(format) sonra aktifleştirmeden otomatik gelir mi?

Evet OEM formattan sonra çalışır. Zaten anakarta gömülüyor anahtar. Bence Retail alma.
Retail'in avantajı ne olur, sadece başka bilgisayarlarda kullanılması mı, tek bilgisayarda kullanacağım ben?

Yeni konular

Geri
Yukarı