Windows 10 keyleri 11'de çalışıyor mu?

Empty1

Kilopat
Merhaba,

Windows 11 Home sürümü kurdum bilgisayara, etkinleştirmek için bir OEM key satın alacağım, Windows 10 keyleri 11'de çalışıyor mu? Sağlam bir satıcı önerirseniz sevinirim.

Evet. Tek yapmanız gereken bu konuyu açan 40865093486093. şanslı kişi olduğunuzdan ev adresinizi yazmak. Böylede çatal setinizi gönderebiliriz.
Peki satıcı önerir misiniz tecrübem yok bu konuda.

Merhaba,

Windows 11 Home sürümü kurdum bilgisayara, etkinleştirmek için bir OEM key satın alacağım, Windows 10 keyleri 11'de çalışıyor mu? Sağlam bir satıcı önerirseniz sevinirim.

Windows 7'den itibaren işletim sistemlerinizi ücretsiz aynı key ile yükseltebilirsiniz. Herhangi bir problem oluşturmaz hocam.

Windows 7 orjinal olarak mevcut bende DVD kutusu dahil fakat keyi eski kasama yapıştırmıştım kutuda key yazmadığı için key almam gerekiyor.

Peki ne kadar süre ücretsiz kullanabiliyorum? Etkinleştirme süresi dolduğunda ne olur?
Etkinleştirme süresi diye bir şey Windows 8'den beri yok zaten. Grace Period olarak geçen etkinleştirme süresi en son Windows 7'de 30 gün olarak mevcuttu. Windows 8 ve sonrasında etkinleştirme yapılmadığında doğrudan bazı özellikler kısıtlanıyor.

Windows 10 ve 11'i ele alacak olursak, kişiselleştirme ayarlarına erişim kapatılıyor. Aynı zamanda ekranın sağ alt köşesinde "Windows'u Etkinleştir" diye bir yazı yazıyor. Bir de Insider programına katılma işlemi engelleniyor. Ancak onun dışında etkinleştirmemenin hiçbir zararı yok. Windows XP dönemindeki gibi etkinleştirme yapmayınca sistemin hiç açılmaması gibi bir durum söz konusu değil.

Yeni konular

Geri
Yukarı