Windows 10 Kilit Ekranı Resmi Değişiyor

Sorun olmayan bilgisayarlarda etkinleştirilmedi. Kendi ana bilgisayarımda lisanslı Windows'ta sorun var zaten bende biliyorum.
Ayrıca etkinleşmemiş Windows'ta o ayar fotoğrafını atmam mümkün değil bunu siz de biliyorsunuz.

Çok önem arz eden bir şey değil ama bulacağım ben bunu kafaya taktım.
%USERPROFILE%/AppData\Local\Packages\Microsoft.Windows.ContentDeliveryManager_cw5n1h2txyewy\Settings yolundaki settings.dat dosyasının ismini değiştirin herhangi bir şey fark etmeksizin. Sonra ayarlardan tekrar resim yapıp deneyin.

Çok önem arz eden bir şey değil ama bulacağım ben bunu kafaya taktım.

Aynen aslında hayati önem taşımıyor ancak yapım gereği böyle kişiselleştirmeleri yapmazsam gece rahat uyuyamam. 😃
İlk önce Windows Spotlight özelliğini sıfırlamam/düzeltmem gerekiyor sanırım.
@akiyorm 3. mesajımda belirttiğim gibi bunlarda denendi.
Şu an da Spotlight özelliğini tekrardan kurmaya/kaydetmeye çalışıyorum.
Maalesef sonuç olumsuz.

Son düzenleyen: Moderatör:
PowerShell'i yönetici olarak açıp
GET-AppxPackage -allusers *ContentDeliveryManager* | foreach {Add-AppxPackage "$($_.InstallLocation)\appxmanifest.xml" -DisableDevelopmentMode -register }
Kodunu girin deneyin, umarım bunu denememişsinizdir herhalde.

PowerShell'i yönetici olarak açıp
GET-AppxPackage -allusers *ContentDeliveryManager* | foreach {Add-AppxPackage "$($_.InstallLocation)\appxmanifest.xml" -DisableDevelopmentMode -register }
Kodunu girin deneyin, umarım bunu denememişsinizdir herhalde.
Bu da aynı şekilde denendi. Ancak olumsuz sonuç aldım.
Oturumu kapattığımda da aynı şekilde ayarladığım resim çıkmıyor. Aksine hiç resim yok sadece tema rengi bulunuyor. Sanırım çözüm yeni hesaptan geçiyor ya da format gibi.

%USERPROFILE%/AppData\Local\Packages\Microsoft.Windows.ContentDeliveryManager_cw5n1h2txyewy\LocalState\Assets

Burada belirtmiş olduğum dizin içindekilerini tekrar sildikten sonra;
CMD'yi açıp;
SFC /SCANNOW
Kodunu girin. O spotlight kısmının gri şekilde gözükmesi normal değil, sorun neyse onu da tetikliyor. O düzelmiş olduğunda düzelecektir.

Burada belirtmiş olduğum dizin içindekilerini tekrar sildikten sonra;
CMD'yi açıp;
SFC /SCANNOW
Kodunu girin. O spotlight kısmının gri şekilde gözükmesi normal değil, sorun neyse onu da tetikliyor. O düzelmiş olduğunda düzelecektir.

Denendi. Zaten klasör boş şu an ama komutu tekrardan (3 ya da 4. kez) giriyorum.
@akiyorm Problem olmadığını belirtiyor.

Kod:
Windows Resource Protection did not find any integrity violations.
@akiyorm Bugün denediğimiz çözümler yüzünden PowerPoint dosyalarını açamıyorum ve aciliyeti var bu durumun. Sürekli bu dosyayı onarmanız gerekiyor diyor.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı