Windows 10 Kilit Ekranı Resmi Değiştirme

İsimsizVarlık

Hectopat
Daha fazla  
Herkese merhaba arkadaşlar, benim bir sorunum var. Windows'ta kilit ekranının resmini değiştirmek istiyorum, değiştiriyorum ama işe yaramıyor. Sürekli aynı kilit ekranı. Bu sorunun çözümünü bilen bir arkadaş varsa yoruma yazabilir mi acaba?

Son düzenleyen: Moderatör:
Herkese merhaba arkadaşlar, benim bir sorunum var. Windows'ta kilit ekranının resmini değiştirmek istiyorum, değiştiriyorum ama işe yaramıyor. Sürekli aynı kilit ekranı. Bu sorunun çözümünü bilen bir arkadaş varsa yoruma yazabilir mi acaba?
Yaşadığınız sorunla ilgili olarak aşağıdaki adımı deneyin her adımdan sonra sorunun çözülüp çözülmediğini gözlemleyin
* bilgisayarınızdaki tüm güncelleştirmeleri yükleyin bunun için > başlat menüsü > ayarlar > güncelleşirme ve güvenlik > Windows update > güncelleştirmeleri denetle
* arka plan yapmak istediğiniz resmi açın sag tıklayın > ayarla > kilit ekranı olarak seçeneğini deneyin
* sorun devam ederse şu adımları deneyin
1.adım
Windows tuşu + S tuşlarına basın, CMD yazın Komut İstemi'ne sağ tıklayarak ''Yönetici olarak çalıştır'' . Açılan pencereye aşağıdaki komutları sırasıyla girerek ENTER tuşuna basınız.
dism /online /cleanup-image /startcomponentcleanup ENTER TUŞUNA BASIN İŞLEMİN BİTMESİNİ BEKLEYİN
dism /online /cleanup-image /restorehealth ENTER tuşuna basın işlemin bitmesini bekleyin
yine sfc /scannow yazın %100 olunca bilgisayarı yeniden başlatın deneyin

2.adım
denetim masası>> arama kutusuna sorun giderme yazın >> sol üst köşede tümünü görüntüleye tıklayın >> sistem bakım sorun gidericiyi çalıştırın
3.adım
Windows logo tuşu + R
aynı andan basın > regedit yazın açılan ekrandan
HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Explorer\Desktop\NameSpace şu anahtarı bulun {B4FB3F98-C1EA-428d-A78A-D1F5659CBA93}
sağ tarafta varsayılan > other users olacak eger bu yoksa bir tane oluştumak gerekir > nameSpace üzerinde sağ tıklayın > yeni > anahtar > anahtar oluşacak ismini {B4FB3F98-C1EA-428d-A78A-D1F5659CBA93}bunu kopyalayıp yapıştırın > sag tarafta oluşan anahtara çift tıklayın açın >değer verisi kısmına > other users yazın resmi değiştirmeyi deneyin

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı