Windows 10 klasör paylaşımında ağ erişim izni yok hatası

Öğretmen27

Hectopat
Yer
GAZİANTEP/NİZİP
Daha fazla  
Meslek
Sınıf Öğretmeni
2 Adet Windows 10 işletşm sistemi kurulu laptopumuz var. Aynı ağdayız. 1. laptopta klasörü paylaşıyorum ve 2. laptopta paylaşılan klasörün adresini yazıp kısa yol oluşturmak istediğğimde ağ erişim izni yok yöneticinize başvurun diye hata çıkıyor.
Ağ bulmayı açtım parola korumayı kapattım izinleri verdim. Nerede hata yapıyorum anlamadım.

Şu adımları iki bilgisayarda da yapıp işlemi tekrar eder misiniz?

Ekran Görüntüsü (205).png

Ekran Görüntüsü (206).png

Forum da çözülmüş bakabilirsin buradan
Elle ıp atadıgımda internetim gidiyor. Değişik ıp ler de denedim.
Bu işlemi yapabilmek için kablosuz bağlanmış olmanız gerekmiyor. :)
Ağ profilini 2 laptopta da özel yaptım. Paylaştıgım klasörü diğer laptopa geçip kısa yolunu oluşturdum. Dosyaya tıkladığımda aşağıdaki hatayı alıyorum.
Şu şekilde yaptım:
1. Ağ profillerini özel yaptım.
2. Bilgisayarları ağda paylaşıma açtım.
3. Bilgisayarıma giriğ sol alt köşede bilgisayar isimleri gözüktü. Bu isme tıkladıgımda users adlı dosyanın içine bir klasor oluşturup masaüstüne kısayolunu yapıştırdım.
Şimdi 2 laptoptada ortak klasöre belge koyup kaldırabiliyoruz.
Elle ıp atadıgımda internetim gidiyor. Değişik ıp ler de denedim.

Ağ profilini 2 laptopta da özel yaptım. Paylaştıgım klasörü diğer laptopa geçip kısa yolunu oluşturdum. Dosyaya tıkladığımda aşağıdaki hatayı alıyorum.
Şu şekilde yaptım:
1. Ağ profillerini özel yaptım.
2. Bilgisayarları ağda paylaşıma açtım.
3. Bilgisayarıma giriğ sol alt köşede bilgisayar isimleri gözüktü. Bu isme tıkladıgımda users adlı dosyanın içinde ortak diye bir klasör çıkıyor. Bu klasöre tıklayıp yeni isimde bir klasör oluşturup masaüstüne kısayolunu yapıştırdım.
Şimdi 2 laptoptada kısayolunu oluşturdugumuz klasöre belge koyup kaldırabiliyoruz.

Dosya Ekleri

• Ekran Alıntısı.PNG
    Ekran Alıntısı.PNG
    6,3 KB · Görüntüleme: 344
Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı