Windows 10 klavyenin özel tuşları bazen çalışmıyor

Gamer10Line

Femtopat
Daha fazla  
Cümleten selamünaleyküm ve rahmetullah.

Arkadaşlar ben uzun süredir Windows 10 kullanıyorum 2016-2017'den beri falan. Birçok hata aldım ve çözdüm böylesi ilk defa başıma geliyor. Sadece bende değil arkadaşlarımda da var.

Hata şu, klavyemin özel tuşları (alt, scroll lock, F1'den F12'ye kadar...) gibi tuşlarım yok. Shift var ama, bazen gidiyor basıyorum gelmiyor falan scroll lock'a basıyorum ışığı yanıyorsa sönmüyor, sönükse yanmıyor, yani o tuşlar donuyor; belirli bir süre sonra tekrardan geliyor ama gene uzun sürmeden gidiyor, bu ayın 2'sinden beri böyle. Arkadaşlarıma sordum 2 kişi daha aynı benim gibi Windows 10 kullanıyorlar, onlarda bu kadar sık olmasa da oluyormuş, yeni başlamış ve birkaç gündür böyleymiş. Benim 2 tane daha sıfır klavyem var, onları taktım ve onlarda da aynı, yani klavyemde sorun yok. Farklı USB girişi denedim aynı. Güncelledim Windows'u aynı. BIOS ayarlarına ve Windows ayarlarını kontrol ettim hem de defalarca ama ayarlar düzgün. Anlayamadığım biz 3 kişi olarak aynı sorunu yaşıyoruz. Hadi Windows'dan diyelim, arkadaşlarımdan Windows 10-11 kullananlar var. Diğerlerinde neden aynı sorun yok? Yardım edin çok sinir bozuyor. Virüs taraması yaptım Malwarebytes ile 103 sorun buldu temizledim fakat gene aynı.

Son düzenleyen: Moderatör:

Yeni konular

Geri
Yukarı