Windows 10 "kmode exception" Hatası

Nasıl yapacağımı anlatır mısınız
buyrunuz.rar Hallettim galiba buyrun
Minidump dosyalarınıza baktım. Mavi ekran ya da hataya sebep veren sisteminizdeki "iocbios.sys" ve "ntoskml.exe" görünüyor. Bios ve sürücü hataları yani. Dediğim gibi bios update yapıp temiz bir sistem kurulum yapmanız tavsiyemdir. Ayrıca bellek testi de yapmanız lazım.

Windows 10 yeni kurdum zaten. Bios update'i nerden yapılır kurulu programlar silinir mi? Bir küçük bilgilendirme yapabilir misiniz?[/QUO
Windows 10 yeni kurdum zaten. Bios update'i nerden yapılır kurulu programlar silinir mi? Bir küçük bilgilendirme yapabilir misiniz?
Anakartınızın sitesinden bios dosyasını ve bios programını indirin. Biosu güncelleyin ve Windows'u tekrar kurun, ancak sürücüleri adım adım kurmanızda yarar var. Çünkü açılışta yüklenemeyen bir donanımdan dolayı mavi ekran yaşayabilirsiniz. Mesela Usb wifi kullanıyorsanız ( yada usb ile bağlı bir donanım) bu bile sürücüsünden kaynaklı olarak biosta G/Ç hatası verebilir ve mavi ekran ya da donmalara neden olabilir. Dediğim gibi bios update yapıp Windows'u tekrar kurun ve sadece anakart Chipset sürücüsünü kurun . Sistemi bir izleyin sonra adım adım aygıt yöneticisine bakarak eksik olan diğer sürücüleri kurun. Zaten Windows 10 kullanıyorsanız Windows hemen hemen tüm sürücüleri kendi kurmuş olacaktır.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı