Windows 10 Kulaklığa ses gelmeme sorunu

MuratBurak

Hectopat
Daha fazla  
Sağ alt tarafta hoparlör simgesinin yanında çarpı işareti var ve kaç kere takıp çıkartmama rağmen bir fayda etmedi, Bir türlü ses gelmiyor. Ses aygıtlarını yönet bölümünde 4 Tane NVIDIA Output adında yer var ve takılı olmadığını gösteriyor. Ne yapmalıyım?

Dosya Ekleri

• Ekran Alıntısı1.PNG
    Ekran Alıntısı1.PNG
    8,4 KB · Görüntüleme: 215
Kulaklığı takılı iken Aygıt Yöneticisinden ses sürücüsünü yazılımı ile birlikte kaldır.

Ekran Görüntüsü (6).png

Screenshot_1.png

Sonrasında Windows Update üzerinden güncelleştirmeleri denetleyin. Windows ses sürücülerini yükleyecektir.
Ama kulaklığı sakına çıkarmayın. Sürücüyü yüklerken kulaklığı tanıması gerekiyor. Ona göre Ses aygıtlarında Kulaklık ve Hoparlör diye iki adet Profil yükleyecektir.
Eğer herhangi bir sürücü yüklemesi bulamazsa Anakart'ın sitesinden ses sürücü güncellemesini yükleyin.

Realtek değilde NVİDİA High Definition Audio vardı kaldır ve yazılımını sildim. Dediğiniz gibi windows güncelleştirmelerini de denetledim fakat şuan değişen bir durum yok. Anakartın ses sürücü güncellemesini deneyeceğim fakat msi sitesindede sizin resimde gösterdiğiniz realtek cihazın olduğunu gösteriyor ben NVİDİA High Definition Audio sildim biraz kafam karıştı?

Dosya Ekleri

• Ekran Alıntısı.PNG
    Ekran Alıntısı.PNG
    5,2 KB · Görüntüleme: 224
Olmuyor, Format atacağım.
Format attım yine düzelmedi. Aynen aynı sembol herşey aynı ve yine ses gelmiyor.
Sorun anlamadığım bir şekilde çözüldüğü aynı sorunu yaşayan arkadaşlar için bir şey yazamayacağım çünkü anlamadım. Konu kilitlenebilir

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı